საერთაშორისო კომერციული მედიაცია
2-7 თებერვალს პარიზში, საქართველოს უნივერსიტეტმა მონაწილეობა მიიღო ICC-ის საერთაშორისო კომერციული მედიაციის 21-ე კონკურსში, იგი აერთიანებდა 350-ზე მეტ სტუდენტს, მწვრთნელს და 130-ზე მეტ პროფესიონალს მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან.
საქართველოს უნივერსიტეტის გუნდმა იასპარეზა ისეთ წამყვან სასწავლო დაწესებულებებთან ერთად, როგორებიც არიან ბუცერიუსის სამართლის სკოლა, ეროვნული სამართლის ინსტიტუტის უნივერსიტეტი და კოლომბოს სამეფო ინსტიტუტი.
Კონკურსის ფარგლებში, გუნდის წევრებმა მიიღეს რჩევები გამოცდილი პროფესიონალებისგან და შეიძინეს მოლაპარაკებისა და კომუნიკაციის უნარები, რაც მათ გამოარჩევს სხვა ახალგაზრდა იურისტებისგან და ხელს შეუწყობს მათ გრძელვადიან პროფესიულ განვითარებას.

International Commercial Mediation Competition
The University of Georgia participated in ICC’s largest educational event of the year, the 21st ICC International Commercial Mediation Competition, which took place in Paris from 2-7 February 2026, bringing together more than 350 students and coaches, over 130 mediation professionals, and participants from around the world for six intensive days of learning, competition, and networking.
The University of Georgia competed with leading institutions such as Bucerius Law School, the National Law Institute University, and the Royal Institute of Colombo. Assessed by qualified mediators and guided by experienced professionals, the team developed advanced negotiation and communication skills that distinguish its members from other young lawyers and support their long-term professional growth.