16-18 ოქტომბერს, საქართველოს უნივერსიტეტის სტომატოლოგიის დეპარტამენტმა “Coalesce Research” ჯგუფთან ერთად გამართა საერთაშორისო კონფერენცია სტომატოლოგიისა და ინტეგრირებული მედიცინის შესახებ.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო შემდეგი სახის მიმართულებები:
ყბა-სახის ქირურგია, ორთოდონტია, ორთოპედია, პირის ღრუს ჰიგიენა, ენდოდონტია, ესთეტიური სტომატოლოგია, პირის ღრუს ონკოლოგია, პირის ღრუს საზოგადოებრივი ჯანდაცვა, ინფექციები, დიაბეტი და პერიოდონტალური დაავადებები, თერაპია 0-ring ტესტით, ალერგოლოგია , სპორტული სტომატოლოგია და სხვა.
სტომატოლოგიური სამიტი მიზნად ისახავს პირის ღრუს ჯანმრთელობის შესახებ ახალი კვლევითი ინოვაციების გამოვლენას და სტომატოლოგიაში მაღალი ტექნოლოგიების წარმოჩინებას.

International Conference on: "Future View of Dentistry and Oral Health Care"
From 16th of October through 18th of October, Department of Dentistry from The University of Georgia with Coalesce Research Group in Collaboration hosted the conference on: “Future Vision of Dental and Oral Health Care”.
At the event different directions of medicines were discussed: Oral and Dental Health, Oral medicine, Oral and Maxillofacial Surgery, Orthodontics, Prosthodontics, Periodontics and Oral Hygiene, Endodontic, Cosmetic Dentistry, Oral Oncology, Dental public health, Focal infection, Diabetes and Periodontal disease, Therapy with O-ring test, Dementia and Denture, Skin care, Metal Allergies around oral area, Sports dentistry and more.