2025 წლის 26 მარტს საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის ისტორიის დეპარტამენტს ეწვივნენ „ისრაელის სახლის“ დამფუძნებელი, საქართველოს უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორი ბატონი იციკ მოშე და სტუმრები ისრაელიდან: ხენ ბიტონი და აბრაამ დევიდ ტაები ისრაელის სამხრეთ ადმინისტრაციულ ოლქში მდებარე სდოტ-ნეგევის რეგიონალური საბჭოს წარმომადგენლები. თავდაპირველად ისტორიის დეპარტამენტის უფროსმა ცირა ჩიკვაიძემ სტუმრები მიიწვია სარა ბენ შემეშის სახელობის ისრაელის კვლევის ცენტრი. ამის შემდეგ სტუმრები ისრაელიდან შეხვდნენ ისტორიის დეპარტამენტის სტუდენტებს. მათ ისაუბრეს 2023 წლის 7 ოქტომბერსა და მის შემდგომ განვითარებულ მოვლენებზე. შეხვედრის დროს დაიგეგმა ორი პროექტი, რომლებიც განხორციელდება „ისრაელის სახლის“ ჩართულობით: 1.თანამედრო ისრაელელი მწერლების ნაწარმოებების თარგმნა ქართულ ენაზე და 2. საზაფხულო სკოლის მოწყობა ქართველი და ისრაელელი სტუდენტებისათვის.