ისრაელის ელჩისა და MASHAV-ის (ისრაელის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტო) ხელმძღვანელის ვიზიტი საქართველოს უნივერსიტეტში
2022 წლის 8 ივლისს ისრაელის ელჩი, მისი აღმატებულება  რან გიდორი და  MASHAV- (ისრაელის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტო) ხელმძღვანელი ბატონი გიორგი ჟღენტი ესტუმრნენ  საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის სარა ბენ შემეშის სახელობის ისრაელის კვლევის ცენტრს. შეხვედრას ესწრებოდნენ:  საქართველოს უნივერსიტეტის პრეზიდენტ - პროფ. გიული ალასანია, ისტორიის დეპარტამენტის უფროს, პროფ. ცირა ჩიკვაიძე   და ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორი, პროფ თინა ღუდუშაური.
მისმა  აღმატებულება  რან გიდორმა  და ბატონმა გიორგი ჟღენტმა ისაუბრეს  MASHAV-სა და  ისრაელის საელჩოს იმ 30 წლინი აქტივობების შესახებ რაც მეტად მნიშვნელოვანია საქართველოს მოქალაქეებისათვის და რამაც მნიშვნელოვანწილად შეცვალა სხვადასხვა სექტორი საქართველოში.

Visit of the Israeli Ambassador HE Ran Gidor and the Head of MASHAV (Israel’s International Development Cooperation Agency) Giorgi Zhgenti
On July 8th, 2022 the Israeli Ambassador HE Ran Gidor and the head of MASHAV (Israel’s International Development Cooperation Agency) Giorgi Zhgenti visited the Sara ben Shemesh Research Center for Israel Studies at the University of Georgia.
Prof. Giuli Alasani, the president of the University of Georgia, prof. Tsira Chikvaidze – the head of the Department of History, and Prof. Tina Gudushauri- the director of the School of Arts and Humanities participated in the meeting. HE Ran Gidor and Mr. Giorgi Zghenti discussed about the 30-year activities of MASHAV and the Israeli Embassy being tremendously important for the citizens of Georgia. The mentioned activities have significantly changed various sectors in Georgia.