კონფერენცია - სამართალი თანამედროვე გამოწვევების წინაშე
მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში, 2018 წლის 26 სექტემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტში ჩატარდა ყოველწლიური კონფერენცია: სამართალი თანამედროვე გამოწვევების გარეშე - თეორია და პრაქტიკა. კონფერენცია სამი: კერძო, საჯარო და სისხლის სამართლის ბლოკისგან შედგებოდა.
მოხსენებები და მომხსენებლები:
• „დისკრიმინაცია კერძო სამართალში“ -საქართველოს უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, სამართლის დოქტორი ირმა გელაშვილი;
• „საწარმოთა გადაადგილების თავისუფლება“ -საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორი, სამართლის დოქტორი ლალი ლაზარაშვილი - (Master of Science in Land Management, Stockholm);
• „საკონსტიტუციო სასამართლო არის ისეთივე, როგორც სხვა სასამართლოები? მეთოდოლოგიური ანალიზი კონსტიტუციურ მართლმსაჯულებაზე“ -საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორი, სამართლის დოქტორი მალხაზ ბეგიაშვილი;
• “ჩვეულება და სასამართლო პრეცენდენტი, როგორც საქართველოს კონსტიტუციური სამართლის წყარო“ -სამართლის დოქტორი მარინე მარინაშვილი;
• “ნარკოდანაშაულები ქართულ სისხლის სამართალში - გამოწვევები თეორიასა და პრაქტიკაში. „-საქართველოს უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, ბაჩანა ჯიშკარიანი, LL.M. (Munich);
• „სისხლის სამართლის თანამედროვე გამოწვევები: სახელმწიფოს წინააღმდეგ მიმართული დანაშაული და ,,სახელმწიფოს” მიერ ჩადენილი დანაშაული (სისხლის სამართლის საერთაშორისო სასამართლოების დოქტრინა და პრაქტიკა) -სამართლის დოქტორი გიორგი დგებუაძე.

Conference - Law is faced with modern challenges
On September 26, 2018, the International Conference on Science and Innovation was held at the University of Georgia Annual Conference: Law without Modern Challenges - Theory and Practice. The Conference consists of three: private, public and criminal blocs.
Reports and Speakers:
• "Discrimination in Private Law" - Associate Professor of Georgian University, Doctor of Law Irma Gelashvili;
• "Freedom of Movement of Companies" - Professor of the University of Georgia, Doctor of Law, Lali Lazarashvili - Master of Science in Land Management, Stockholm;
• "The Constitutional Court is the same as other courts? Methodological Analysis on Constitutional Justice "- Professor of Georgian University, Doctor of Law Malkhaz Begiashvili;
• Marine Marinashvili, "Doctor of Law and the Court's Precedent as a Source of Constitutional Law of Georgia";
• Drug crime in Georgian criminal law - Challenges in theory and practice. "- Associate Professor of the University of Georgia, Bachana Jishkariani, LL.M. (Munich);