მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის ლექტორი ქ.ერევანში, Domain Name System-ის ფორუმს დაესწრო
11-12 ოქტომბერს, ერევანში აღმოსავლეთ ევროპის DNS ფორუმი გაიმართა, სადაც მონაწილეობა მიიღო საქართველოს უნივერსიტეტის ლექტორმა ვლადიმერ სვანიძემ.
ფორუმში მონაწილეობას იღებდნენ სხვადასხვა ქვეყნის წარმომადგენლები, იურისტები, ტექნიკური სპეციალისტები, ინტერნეტ სერვისის პროვაიდერები, სახელმწიფო ორგანოები, არაკომერციული ორგანიზაციები.
ფორუმი წარმოადგენს უნიკალურ პლატფორმას ინტერნეტ ინდუსტრიის ექსპერტებისთვის. თემები მოიცავს ინტერნეტის უსაფრთხოებას, DNS- ბოროტად გამოყენებას, ინტერნაციონალურ დომენურ სახელებს, იურიდიულ ასპექტებს და ბევრ სხვა საკითხს.
ასევე, ა(ა)იპ "ინტერნეტის განვითარების ინიციატივის" სახელით ფორუმზე იმყოფებოდნენ საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტები ნელი ოდიშვილი და მარიამ წიკლაური, რომლებიც მიწვეულნი იყვნენ ორგანიზაცია The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers ICANN - ის მიერ.

Lecturer of School of Science and Technology attended Domain Name System Forum in Erevan
On 11-12 October, lecturer of School of Science and Technology- Vladimer Svanidze attended Domain Name System Forum in Erevan.
Representatives of different countries and professions attended the event: Lawyers, Internet Service Providers, State Representatives, etc.
Domain Name Servers (DNS) are the Internet's equivalent of a phone book. They maintain a directory of domain names and translate them to Internet Protocol (IP) addresses. This is necessary because, although domain names are easy for people to remember, computers or machines, access websites based on IP addresses.
Also students of the School of Law of the University of Georgia with the name of “Internet Development Initiative” participated in DNS forum.