მედიცინის პროგრამის წარმატების ისტორია BMJ Group-ის პლატფორმაზე
საქართველოს უნივერსიტეტის მიერ მტკიცებულებებზე დაფუძნებული სამედიცინო რესურსების გამოყენებას ბრიტანეთის სამედიცინო ჟურნალის გამომცემელმა და ჯანდაცვის მიმართულებით ცოდნის მიწოდების ერთ-ერთმა გლობალურმა ლიდერმა BMJ Group-მა სტატია მიუძღვნა.
სტატიიდან ირკვევა, რომ Საქართველოს უნივერსიტეტის მედიცინის პროგრამამ, რომელიც წლების განმავლობაში აფიქსირებდა მტკიცებულებებზე დაფუძნებული მედიცინის რესურსების გამოყენების აუცილებლობას, BMJ-ის რესურსები წარმატებით დანერგა მის კურიკულუმში, როგორც დამხმარე მასალა.
BMJ-ის CDS პროექტი პერიოდულად წერს და პორტალზე აქვეყნებს წარმატების ისტორიებს. ამ ეტაპზე,  ფოკუსი დიპლომამდელ სამედიცინო განათლებაზე შეჩერდა და რესურსების გამოყენების ანალიზის შედეგად, სამიზნე ჯგუფში საქართველოს უნივერსიტეტის სამედიცინო პროგრამის ყველაზე აქტიური სტუდენტებიც მოხვდნენ.

The success story of the Medicine program on the BMJ Group platform
The BMJ Group, publisher of the British Medical Journal and a global leader in healthcare knowledge, has dedicated an article to the University of Georgia’s integration of evidence-based medical resources into its curriculum.
The article highlights the university’s medical program, which has long emphasized the importance of evidence-based medicine and has successfully incorporated BMJ resources as essential learning materials.
As part of its ongoing initiative, the BMJ Clinical Decision Support (CDS) project regularly publishes success stories on its portal. Currently, the focus is on undergraduate medical education, and following an analysis of resource usage, the most active students from the University of Georgia’s medical program have been included in the target group.