8 ოქტომბერს, საქართველოს უნივერსიტეტი მასპინძლობდა Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებულ შეხვედრას თემაზე: „საქართველოსა და სომხეთში გარემოს უსაფრთხოების სასწავლო პროგრამის განვითარება“.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს უცხოელმა და ქართველმა პროფესორებმა შემდეგი უნივერსიტეტებიდან:
შეხვედრა გახსნა საქართველოს უნივერსიტეტის რექტორმა ბ-ნ კონსტანტინე თოფურიამ, რომელმაც ისაუბრა უნივერსიტეტის საერთაშორისო თანამშრომლობაზე და გარემოს დაცვის მნიშვნელობაზე. გარდა ამისა, მოწვეულმა სტუმრებმა განიხილეს მძიმე ეკოლოგიური პრობლემების გადაჭრის გზები.
შეგახსნებთ, რომ პროექტის ძირითადი მიზანი საქართველოსა და სომხეთში გარემოს უსაფრთხოების დაცვის საგანმანათლებლო პროგრამების ხარისხის გაუმჯობესება და საგნობრივი პროგრამების სრულყოფილი მოდერნიზაციის უზრუნველყოფაა. აღსანიშნავია ისიც, რომ განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა გარემოს უსაფრთხოების კუთხით სამაგისტრო განათლებისა და კვლევის საქმიანობის ხელშეწყობას.

On 8th October, the University of Georgia hosted project on: “Development of Program of Environment Studies in Georgia and Armenia”.
The project strived to raise awareness among Georgian and Armenian society in environment studies. Participants were presented from different countries: Italy, Portugal, Germany, Armenia and Georgia.
The meeting was opened by Rector of the University of Georgia Konstantine Topuria who spoke about importance of international cooperation and Environment Protection. Also international guests spoke about the solution of todays ecological conditions.