საქართველოს უნივერსიტეტში, პროექტ „The Sustainable learner-centered Teaching-Advanced Recourse for Georgia and China” ფარგლებში, დაარსდა საქართველოს უნივერსიტეტში უწყვეტი პროფესიული განვითარების ერთეული. პროექტი მიზნად ისახავს, ინოვაციური პედაგოგიკის პრინციპებზე დაყრდნობით, სწავლების მეთოდიკის განვითარებას.
ასევე, პროექტის ფარგლებში შემუშავდა უნიკალური სახელმძღვანელო, რომელიც ითვალისწინებს თანამედროვე სწავლების საუკეთესო მიდგომების დანერგვას საქართველოში. გარდა ამისა, გადამზადდნენ საქართველოს უნივერსიტეტის ლექტორები სტუდენტზე ორიენტირებული სწავლების მეთოდებში.
ლექტორებს, პრაქტიკოსს მასწავლებლებს, სასწავლო პროცესის განვითარებაში ჩართულ პერსონალს და ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს შეუძლია ინოვაციური პედაგოგიკის მიმართულებით ტრენინგის გავლა.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი აქტიურად უჭერს მხარს განათლების სფეროში თანამედროვე მიდგომების დანერგვას და ინდივიდზე მორგებული სწავლების მეთოდების გამოყენებას.

Continuous Professional Development Unit Founded at the University of Georgia
Within the scope of Project- “The Sustainable learner-centered Teaching-Advanced Recourse for Georgia and China” Continuous Professional Development Unit was founded at the University of Georgia. This project focuses on professional development of teaching methods of innovative pedagogic approaches.
Additionally, a unique textbook was created with the intention to develop a manual containing all innovative teaching approaches and best practices in Georgia. Lecturers of the University of Georgia were trained in student-oriented teaching methods.
Lecturers, practical teachers, administrative personnel and everyone who is interested in innovative pedagogic approaches can attend trainings.