ოჯახში ძალადობა და ქალთა მიმართ ძალადობა
16 დღიანი გენდერული ძალადობის კამპანიის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტის ოჯახში ძალადობის, მსხვერპლთა დაცვის და დახმარების სამართლის კლინიკაში, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე ნათია ბარბაქაძე სტუდენტებს შეხვდა.
2018 წლის 10 დეკემბერს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ადამიანის უფლებათა დაცვის დეპარტამენტის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ინსპექტორმა ბელა ფიფიამ, ქალთა მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის 16-დღიანი კამპანიის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტის ოჯახში ძალადობის, მსხვერპლთა დაცვის და დახმარების სამართლის კლინიკის სტუდენტებთან საინფორმაციო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრის ფარგლებში განხილული იქნა ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის სტრატეგია და მსხვერპლის დაცვის მექანიზმები და ამ მიმართულებით განხორციელებული საკანონმდებლო ცვლილებები

Judge Natia Barbakadze, the Tbilisi Court of Appeals, met with the students at the University Hospital for Family Violence, Victim Protection and Assistance in the framework of the 16 day Gender Violence Campaign.
On December 10, 2018, Bela Pipia, the Inspector of the Office of the Human Rights Department of the Ministry of Internal Affairs, held an informational meeting with students of the Law Clinic of Domestic Violence, Victim Protection and Assistance of the University of Georgia within the 16-day campaign against violence against women.
During the meeting, the strategy of fighting against women and domestic violence and the protection of victims and legislative amendments