საჯარო ლექცია თემაზე: „დემოგრაფიული და სოციალური ფაქტორების ზეგავლენა ჭარბ წონასა და სიმსუქნეზე საქართველოში“
23 სექტემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტმა მეცნიერებისა და ინოვაციების თბილისის საერთაშორისო ფესტივალ 2016-ის ფარგლებში, უმასპინძლა ჯანმრთელობის მეცნიერებისა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სკოლის მიერ ორგანიზებულ პრეზენტაციას თემაზე: „დემოგრაფიული და სოციალური ფაქტორების ზეგავლენა ჭარბ წონასა და სიმსუქნეზე საქართველოში“.
საჯარო ლექცია შეეხებოდა კვლევას, რომელიც მიზნად ისახავს საქართველოში სიმსუქნისა და ჭარბი წონის გავრცელების, მათი სოციალურ, დემოგრაფიულ, ქცევით ფაქტორებთან და ჯანმრთელობის მდგომარეობასთან დამოკიდებულების ანალიზს.
ლექცია წაიკითხა საქართველოს უნივერსიტეტის დოქტორმა ქ-ნ სოფიო სკლიარენკომ და მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორმა პროფესორმა ბ-ნ ვასილ ტყეშელაშვილმა.

Public Lecture on “Relation of Overweight and Obesity with Social and Demographic Factors in Georgia”
On 23rd of September, the University of Georgia  hosted  a public lecture on “Relation of Overweight and Obesity with Social and Demographic Factors in Georgia” organized by the UG School of Health Sciences and Public Health, within the framework of the Tbilisi Festival of Science and Innovation 2016.
Public lecture related to analyze the prevalence of overweight and obesity in Georgian population, determine relation of body mass index with social, demographic factors and certain diseases.