საქართველოს უნივერსიტეტი - European Law Institute (ELI) წევრი გახდა
საქართველოს უნივერსიტეტი პირველი უნივერსიტეტია საქართველოდან, რომელიც გახდა ევროპის სამართლის ინსტიტუტის -  European Law Institute (ELI) წევრი.
ევროპის სამართლის ინსტიტუტი არის დამოუკიდებელი ორგანიზაცია, რომელიც მდებარეობს ქ. ვენაში, ავსტრიაში და მისი მიზანია ევროპის სამართლებრივი გარემოს სრულყოფა.
ევროპის სამართლის ინსტიტუტის წევრები არიან სახელმწიფო ორგანოები, ევროპის პოლიტიკის განმსაზღვრელი პირები და აკადემიის წევრები, რომელთა მიზანია გავლენა მოახდინონ ევროპის სამართლის განვითარებაზე, რისთვისაც წარმატებით იყენებენ ევროპის სამართლის ინსტიტუტის ფორუმებს.
დღეიდან საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორებს, სტუდენტებს და მკვლევარებს საშუალება მიეცემათ მონაწილეობა მიიღონ ევროპის სამართლის ინსტიტუტის ღონისძიებებში და გავლენა მოახდინონ ევროპის სამართლის განვითარების პროცესზე.

The University of Georgia become member of the European Law Institute (ELI)
The University of Georgia become member of the European Law Institute (ELI). UoG is the first university from Georgia to become a member of ELI.
ELI is an independent, non-profit membership-based organisation, based in Vienna, Austria. ELI aims to improve the quality of European law.
Its members are government officials, policy and decision makers and academics. Together, they form a unique European legal community and ELI members can influence policy and impact current best practice through ELI forums.
Since today the University of Georgia’s professors, students and researchers can participate at ELI forums and use this platform to influence EU law development.