საქართველოს უნივერსიტეტი ს რექტორის, კონსტანტინე თოფურიას ინიციატივით, UG Startup Factory-ის პრე-აქსელერაციის პროგრამის გამარჯვებული გუნდის დამფუძნებელი, სან-ფრანცისკოში, სილიკონ ველზე გაემგზავრება.
პროექტის გამარჯვებულ სტუდენტს შესაძლებლობა ექნება მსოფლიოს ერთ-ერთი წამყვანი უნივერსიტეტის, UC Berkeley-ის სტარტაპ პროგრამაში, SkyDeck-ში მიიღოს მონაწილეობა, რომელიც 3 თვის განმავლობაში გაგრძელდება. გარდა ამისა, დაესწრება 60-ზე მეტ ვორქშოპს და შეხვდება ისეთი გლობალური კომპანიების წარმომადგენლებს, როგორებიცაა: Ford, LG, Microsoft, Nvidia, Adobe, Google.
საქართველოს უნივერსიტეტის პროგრამის გამარჯვებული სტუდენტი შეძლებს შეხვდეს სილიკონის ველის ინვესტორებს და წარუდგინოს მათ საკუთარი პროექტი, რათა შეძლოს იმუშაოს მის შემდგომ განვითარებაზე გლობალური ინვესტიციების მოსაზიდად.

On the initiative of the rector of the University of Georgia, Konstantine Tofuria, the founder of the winning team of the UG Startup Factory pre-acceleration program will travel to Silicon Valley in San Francisco.
The winning student of the project will have the opportunity to participate in the startup program of UC Berkeley, SkyDeck, which will last for 3 months. In addition, he will attend more than 60 workshops and meet representatives of such companies as: Ford, LG, Microsoft, Nvidia, Adobe, Google.
The winning student of the University of Georgia program will also be able to meet Silicon Valley investors and present their own project to work on its further development to attract global investment.