საქართველოს უნივერსიტეტის აღმოსავლეთმცოდნეობის პროგრამის სტუდენტები ბალიქესირის უნივერსიტეტის საზაფხულო სკოლაში იმყოფებიან
საქართველოს უნივერსიტეტის აღმოსავლეთმცოდნეობის პროგრამის სტუდენტები, რომლებსაც თურქული ენა, როგორც სავალდებულო ენა აქვთ არჩეული, თურქეთში, ბალიქესირის უნივერსიტეტის საზაფხულო სკოლაში იმყოფებიან.
სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ ბალიქესირის რექტორსა და პრორექტორებს შეხვედროდნენ. გარდა სასწავლო პროგრამისა, დაგეგმილია არაერთი კულტურული ღონისძიება, მათ შორის  პერგამოსში, ეფესოში და იზმირში ექსკურსიები.

Students of the Oriental Studies program at the University of Georgia are currently attending the summer school at Balikesir University in Turkey
Students of the Oriental Studies program at the University of Georgia, who have chosen Turkish as a compulsory language, are currently attending the summer school at Balikesir University in Turkey.
The students have had the valuable opportunity to meet the rector and vice-rectors of Balikesir University. Alongside the educational program, a series of cultural events have been planned, including excursions to Pergamos, Ephesus, and Izmir.
Furthermore, information about the summer school has been actively disseminated in the Turkish media.