საქართველოს უნივერსიტეტის აკადემიურ პერსონალს, ინფორმატიკის დეპარტამენტში, პროფესორი პოლ დე სუზა შემოუერთდა
საქართველოს უნივერსიტეტის აკადემიურ პერსონალს, ინფორმატიკის დეპარტამენტში, პროფესორი პოლ დე სუზა შემოუერთდა.
პოლ დე სუზა კიბერუსაფრთხოების გამოცდილი და მსოფლიოში ერთ-ერთი წამყვანი ექსპერტია ამ მიმართულებით. 2009 წელს დააფუძნა არასამთავრობო ორგანიზაცია CSFI (Cyber Security Forum Initiative), რომლის მიზანიცაა კიბერუსაფრთხოების შესახებ ცნობიერების ამაღლება და წლებია აშშ-ის მთავრობასთან და სამხედრო ძალებთან აქტიურად თანამშრომლობს. დე სოუზას მიღებული აქვს MCPA-ის (Military Cyber Professionals Association) მედალი, რაც აღიარებს მის მნიშვნელოვან წვლილს ამერიკის სამხედრო კიბერ პროფესიაში.

Professor Paul de Souza has joined the academic staff of the University of Georgia in the Department of Informatics
Professor Paul de Souza has joined the academic staff of the University of Georgia in the Department of Informatics.
Paul de Souza is an experienced cybersecurity expert and one of the world's leading authorities in this field. In the year 2009, he founded the non-governmental organization CSFI (Cyber Security Forum Initiative) with the goal of raising awareness about cybersecurity. He has been actively collaborating with the US government and military forces for years.
De Souza has been honored with a medal from the MCPA (Military Cyber Professionals Association) in recognition of his significant contributions to the US military cyber profession.