სიახლე საქართველოს უნივერსიტეტის გამომცემლობისგან - წარმოგიდგენთ ჯანო დევაძის ახალ წიგნს „ასე ჩანდა“
საქართველოს უნივერსიტეტის გამომცემლობამ გამოსცა ჯანო დევაძის წიგნი „ასე ჩანდა“.
წიგნს გამოარჩევს, ყველაზე ადამიანური გრძნობების - ნდობისა და მადლიერების ღირებულების განსაზღვრა ადამიანის ცხოვრებაში, ასევე, ისიც რომ წიგნის ავტორი არის საქართველოს უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული, რაც ორმაგად სასიხარულო და საპასუხისმგებლოა.
ავტორის შეფასებით, ნდობა და მადლიერება ყველაზე ადამიანური გრძნობაა, თუმცა უმეტესად სწორედ ნდობისა და მადლიერების ობიექტთა არჩევისას ვცდებით. ასე დაემართა ამ წიგნის გმირს, რომელიც, თუმცა საკუთარი პრინციპებით ცხოვრობს, მაინც გავლენების „მსხვერპლი“ ხდება. იმავდროულად თავადაც დაეძებს ამ „მსხვერპლს“ − როგორც თავშესაფარსა და ცხოვრების გამარტივების საშუალებას.
როგორია თანამედროვე ახალგაზრდათა ფასეულობები, მიზნები და ამბიციები? სად გადის ზღვარი არჩევანსა და მოვალეობას შორის? როდის და როგორ ვსწავლობთ სიკეთისა და უკეთურების ერთმანეთისგან გარჩევას, რა არის ღირსება და როდის გვაფიქრებს ცხოვრება მის მნიშვნელობაზე და მთავარი: ამ დაპირისპირებების ფონზე, როგორად ჩანს სინამდვილე...

News from the the University of Georgia Publishing House - we present Jano Devadze's new book "It Seemed Like This"
The University of Georgia Publishing House published Jano Devadze's book "It Seemed Like This".
The book is distinguished by the determination of the value of the most human feelings - trust and gratitude in human life, as well as the fact that the author of the book is a graduate of the University of Georgia, which brings double gratification and responsibility.
According to the author,Trust and gratitude are the most human feelings, but most of the time we are wrong in choosing the objects of trust and gratitude. This is what happened to the hero of this book, who, although he lives by his own principles, still becomes a "victim" of influences. At the same time, he himself will look for this "victim" - as a means of shelter and simplification of life.
What are the values, goals and ambitions of today's youth? Where is the line between choice and duty? When and how do we learn to distinguish between good and bad, what is dignity and when
does life make us think about its importance and the main thing: in the background of these contradictions, how does the reality appear...