საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებათა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სკოლაში წარმატებით ჩატარდა მოკლევადიანი სასერტიფიკატო პროგრამა "სპეციალურ კონტროლს დაქვემდებარებული ფარმაცევტული პროდუქტების (ნარკოტიკული საშუალებები, ფსიქოტროპული ნივთიერებები და პრეკურსორები) ლეგალური ბრუნვა. თეორია და პრაქტიკა”.
კურსზე განხილული იყო სპეციალურ კონტროლს დაქვემდებარებული ნივთიერებების კონტროლის საერთაშორისო და ეროვნული სისტემები, ლეგალური ბრუნვის სამართლებრივი საფუძვლები და პრაქტიკული წესები, ინფორმაციული ნაკადის ფორმირების წესები, იმპორტსა და ექსპორტთან დაკავშირებული და ინდივიდუალური საჭიროებისთვის ფარმაცევტული პროდუქტის შემოტანის და გატანის წესები.
მსმენელების მიერ კურსი შეფასდა, როგორც ინოვაციური და ნაყოფიერი, უახლეს სარწმუნო ინფორმაციებსა და მონაცემებზე დაყრდნობით და საინტერესო პრაქტიკული სავარჯიშოებით მომზადებული.

The University of Georgia Hosted a Short-term Certification Program
Short-term certification program “Legal Turnover of Pharmaceutical Products Subject to Special Control (narcotic means, psychotropic substances and precursors) - Theory and Practice” successfully completed at the School of Health Sciences and Public Health of the University of Georgia.
Course reviewed international and national systems of the control over substances subject to special control, legal aspects and practical regulations of their legal turnover, rules for information flow formation, regulations for import and export of pharmaceutical products, etc.
Trainees assessed the course as innovative and productive, which is based on latest reliable information and data, combined with interesting and useful practical exercises.
We’d like to thank our trainees for active participation in the certification course, positive assessment and warm feedback.