საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის გუნდმა მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო სავაჭრო პალატის მიერ ორგანიზებულ კომერციული მედიაციის მე - 11 საერთაშორისო კონკურსში.
კონკურსის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტის გუნდი შეხვდა სხვადასხვა უნივერსიტეტის გუნდს მსოფლიოს მასშტაბით. კონკურსის შედეგების თანახმად, საქართველოს უნივერსიტეტის გუნდმა 4 თამაშიდან უპირატესობა მოიპოვა და გაიმარჯვა 3 თამაშში შემდეგ უნივერსიტეტებთან: George Washington University College of Law, Sofia University `St. Kliment Ohridski და Wuhan University.
აღსანიშნავია, რომ მედიაციის კვირეული ყოველწლიურად ტარდება პარიზში, რომელშიც მონაწილეობას იღებს 500-მდე წარმომადგენელი 40 ქვეყნიდან, მათ შორის მედიატორები, პროფესორები და სტუდენტები მთელი მსოფლიოდან.
კვირეულის ფარგლებში მონაწილეებს შესაძლებლობა აქვთ გაიზიარონ მსოფლიოში აღიარებული მედიატორების გამოცდილება, გაეცნონ კომერციული მედიაციის პროცესში დანერგილ სიახლეებსდა მიიღონ შეფასებები აღიარებული მედიატორებისგან.

The Students of the Law School of the University of Georgia Have Achieved the World Class Success
The UG School of Law took a part in the 11th international competition of Commercial Mediation organized by the International Chamber of Commerce.
Throughout the competition the UG team  challenged  various teams from all over the world. Our team won 3 out of 4 games againstthe teams of: George Washington University College of Law, Sofia University `St. Kliment Ohridski and Wuhan University.
The Mediation Week is held annually in Paris, with the participation of 500 representatives from 40 countries including the mediators, professors and students from around the world.
Within the week, participants have the opportunity to consider experience of well-known mediators, to learn about innovations in commercial mediation process, to obtain estimates of experienced mediators and learn about commercial mediation process innovations.