საქართველოს უნივერსიტეტმა სოციალური კამპანიის - „ტოლერანტობა თავისუფლებაა“ დასკვნით ცერემონიალს უმასპინძლა
9 მარტს, საქართველოს უნივერსიტეტში  კონკურსის - „ტოლერანტობა თავისუფლებაა“ მონაწილეების დაჯილდოება გაიმართა.
კონკურსის ფარგლებში მონაწილეებმა კრეატიული სურათები და ვიდეოები წარმოადგინეს.  გამარჯვებული გახდა იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი ეკა ბოტკოველი, მეორე და მესამე ადგილის მფლობელები გახდნენ მარიამ სისაური (სკოლის მოსწავლე თიანეთიდან) და ნიკა ფოლადაშვილი (124 - ე საჯარო სკოლის მოსწავლე). თითოეულ მათგანს  გადაეცა წიგნების მაღაზია „ნოველას“ ვაუჩერი და სპეციალური პრიზები  საქართველოს უნივერსიტეტისგან.  ასევე, თითოეულ მონაწილეს გადაეცა სერთიფიკატი.
აღსანიშნავია, რომ 2015 წლის, ტოლერანტობის კვირეულის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტმა სტუდენტებისთვის და მე - 12 კლასელებისთვის მთელი საქართველოს მასშტაბით გამოაცხადა კონკურსი  - „ტოლერანტობა თავისუფლებაა“. მონაწილეებს უნდა მოეფიქრებინათ სოციალური კამპანია ტოლერანტობასთან დაკავშირებით.
გამარჯვებული გახდა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის  სტუდენტი მარიამ ხუროშვილი, რომელსაც საქართველოს უნივერსიტეტმა გამოუყო ბიუჯეტი აღნიშნული  კამპანიის განსახორციელებლად.

The University of Georgia Hosted the Award Ceremomy for Winners of the social campaign – “Tolerance is Freedom”
On March 9th, at the University of Georgia held the award ceremony of the competition – “Tolerance is Freedom”, which was launched in the framework of the Tolerance Week 2015.
The winner of the competition is Eka Botkoveli - a student from Telavi.  2nd and 3rd finalists – Mariam Sisauri (Pupil from Tianeti) and Nika Foladashvili (Pupil) have been awarded with a coupon of “Novella” book shop.  All participants received certificates.
Within the Week of Tolerance 2015 the University of Georgia announced - a competition “Tolerance is Freedom”:  Students and 12th graders from all around Georgia were welcome to participate. The competition entailed coming up with a creative campaign on the subject of tolerance.
The winner of the competition was the student of the Tbilisi State University - Mariam Khuroshvili, who was allocated abudget for campaign implementation.