საქართველოს უნივერსიტეტის ახალი მობილური თამაში UGenius
საქართველოს უნივერსიტეტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლამ სტუდენტებთან ერთად iOS და Android-ის სისტემისთვის ახალი მობილური თამაში UGenius შექმნა. თამაში ინტერაქტიული ხასიათისაა და მოიცავს კითხვებს საქართველოს უნივერსიტეტის სასწავლო პროგრამების შესახებ.
მომხმარებელს აქვს შესაძლებლობა, საკუთარი ინტერესის შესაბამისად აირჩიოს  კატეგორია საქართველოს უნივერსიტეტის სკოლების მიხედვით და პასუხი გასცეს  სასურველ შეკითხვებს.
iOS აპლიკაციის გადმოსაწერად ეწვიეთ ბმულსhttps://apps.apple.com/us/app/ugenius/id1500739359
Android აპლიკაციის გადმოსატვირთად გადადით ბმულზე: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Infinitum.UgQuiz&hl=en_US&gl=US
შეგახსენებთ, რომ ერთი წლის წინ, საქართველოს უნივერსიტეტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიის სკოლამ სტუდენტებთან ერთად კომპიუტერული თამაში UGini-ც შექმნა.
საქართველოს უნივერსიტეტი აბიტურიენტებს Game Development-ის შესწავლას პრაქტიკული და ინოვაციური გზით სთავაზობს. სკოლას გააჩნია მრავალფეროვანი რესურსი მომავალი IT სპეციალისტებისთვის, იხილეთ აქ: https://www.ug.edu.ge/ge/it-centrebi-da-laboratoriebi

New Smartphone Game of the University of Georgia: UGenius
The School of Science and Technology of UG, with participation of the students, created a smartphone game for iOS and Android. The game is interactive and includes questions about the programs of the University of Georgia.
Players can choose a  category for their interests and answer the questions on three different levels: Easy, Intermediate, and Expert.
Download iOS application here: https://apps.apple.com/us/app/ugenius/id1500739359
Download Android application here: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Infinitum.UgQuiz&hl=en_US&gl=US
The School of Science and Technology has created a computer game UGini too.
The University of Georgia gives a unique opportunity to future IT specialist’s to master game development with the participation in innovative projects.
In order to see the resources of the School of Science and Technology click here: https://www.ug.edu.ge/ge/it-centrebi-da-laboratoriebi