საქართველოს უნივერსიტეტის HR სამსახურის უფროსის საერთაშორისო წარმატება
საქართველოს უნივერსიტეტის ადამიანური რესურსების მართვის სამსახურის უფროსი მარიამ ჯანჯარია საქართველოში ამერიკული ორგანიზაცია HRCI-ს მიერ აღიარებული მეექვსე HR სპეციალისტი გახდა.
მარიამი PHRi ტიტულის მფლობელი გახდა, ტიტულის ფლობა ნიშნავს: HR სფეროში თანამედროვე საერთაშორისო ექსპერტულ ცოდნას, გლობალური ბაზრის შესაბამის კომპეტენციების ფლობას და ორაგნიზაციის მაღალ რეპუტაციას.
PHRi არის საერთაშორისო სერტიფიკატი, რომელსაც გასცემს აშშ-ში აკრედიტებული ადამიანური რესურსების სერტიფიცირების ინსტიტუტი HRCI. PHRi სერთიფიციკატის მისაღებად, გამოცდის ჩაბარებამდე, აპლიკანტი უნდა აკმაყოფილებდეს რამდენიმე კრიტერიუმს: უნდა ჰქონდეს პროფესიული გამოცდილება და შესაბამისი განათლება.
აღსანიშნავია, რომ Fortune 500-ში შესული კომპანიების HR პროფესონალების 93% HRCI მიერ არის სერტიფიცირებული.
შეგახსენებთ,რომ ბიზნესისა და ადმინისტრაციულ მეცნირებათა სკოლის მოწვეული ლექტორია HR მენეჯმენტსა და ცვლილებების მენეჯმენტში.

International Success of Head of HR of UG
Head of HR Department of the University of Georgia Mariam Janjaria has become 6th HR Specialist acknowledged by American Organization HRCI.
Mariam obtained the PHRi certificate. Certification demonstrates universally recognized and globally applicable competences and improves the reputation of the organization. 93% of Fortune 500 companies employ HRCI certification holders.
PHRi is a fully accredited credential which is issued by US based HR Certification Institute HRCI. To become certified, you must meet strict professional experience and educational requirements before taking the exam.
IT should be noted that Mariam Janjaria is an Invited Lecturer of Human Resource Management and Change Management of the School of Business and Administrative Studies.