საქართველოს უნივერსიტეტმა ზუგდიდში ბიბლიოთეკა გახსნა
27 დეკემბერს, საქართველოს უნივერსიტეტმა ზუგდიდში მდებარე სამეგრელო ზემო-სვანეთის რეგიონულ ოფისში ბიბლიოთეკა გახსნა.
ეს არის კიდევ ერთი საგანმანათლებლო-სოციალური პროექტი, სადაც წარმოდგენილი იქნება პროფესიული ლიტერატურა, როგორც ქართულ ასევ ინგლისურ ენაზე. გარდა დარგობრივი ლიტერატურისა, იქნება მხატვრული და საბავშვო ლიტერატურაც.
ასევე, სახელმძღვანელოები, რომლებიც განსაკუთრებულ დახმარებას გაუწევს მოსწავლეებს (მე-11, მე-12) და მასწავლებლებს.  ბიბლიოთეკით სარგებლობა კი შეეძლება ყველას.
საქართველოს უნივერსიტეტი მადლობას უხდის საქართველოს უნივერსიტეტის გამომცემლობას და ბიბლუსს თანამშრომლობისთვის.
პ.ს. საქართველოს უნივერსიტეტი, მუდმივად ცდილობს  იყოს პასუხისმგებლობის მქონე კორპორაციული მოქალაქე და მის ფარგლებში არაერთი საინტერესო პროექტის ლობისტია.

On 27th of December, The University of Georgia opened a library at Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Office, located in Zugdidi.
Locals can get an extra benefit from outstanding literature and spread literacy among each other. At the library, various local and international professional literature will be presented that can help anyone to excel in their spheres of interests.
Moreover, Library gives the chance to pupils to master subjects by several school literature and even kids can enjoy thought-provoking and entertaining books too.
The University of Georgia thanks The University of Georgia Publishing House and Biblusi for cooperation.