საქართველოს უნივერსიტეტში ჩატარდა სასერთიფიკატო კურსის "შესავალი გერმანული სისხლის სამართლის კერძო ნაწილში"
19 და 20 მარტს ქართული,გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტის ორგანიზებით საქართველოს უნივერსიტეტში ჩატარდა სასერთიფიკატო კურსის "შესავალი გერმანული სისხლის სამართლის კერძო ნაწილში".
კურსის განმავლობაში გერმანელი იურისტი მარიო შუეტცე და პროფესორი ბაჩანა ჯიშკარიანი შეეხნენ სისხლის სამართლის კერძო ნაწილის სხვადასხვა მუხლებსა და გააკეთეს მათი ანალიზი გერმანულ და ქართულ სისხლის სამართალთან მიმართებაში.
კურსს ესწრებოდნენ სტუდენტები "საქართველოს უნივერსიტეტიდან", "გრიგოლ რობაქიძეს სახელობის უნივერსიტეტიდან", "თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის უნივერსიტეტიდან", "აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტიდან" და სხვა.

On 19th and 20th March at the University of Georgia was held a training course - "Introduction to the special part of German criminal law"
On 19th and 20th March at the University of Georgia was held a training course - "Introduction to the special part of German criminal law" organized by the Institute of Georgian, German and International Criminal Law. German lawyer Mario Schutze and Professor Bachana Jishkariani discussed details about special part of Criminal Law in Germany and Georgia.
On the course were attending students from different Universities, such as: University of Georgia, Grigol Robakidze University, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, East European University and so on. Students attending both part of the training course will get Certificates.