SAT, GRE,GMAT. მათთვის, ვისაც სურს სწავლა ინგლისურენოვან უნივერსიტეტებში საქართველოში თუ მის ფარგლებს გარეთ!
საქართველოს უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლა აცხადებს მიღებას  SAT–ის, GRE-სადა GMAT-ის მოსამზადებელ კურსებზე. თითოეულ კურსს დაეთმობა კვირაში 6 საათი (4 საათი მათემატიკურ ნაწილს, 2 საათი - ვერბალურს). ხარგრძლივობა - 12 კვირა. ჯგუფში სტუდენტების რაოდენობა არ გადააჭარბებს 10-ს. მეცადინეობების დრო გადაწყდება ჯგუფთან შეთანხმებით. კურსზე მოსახვედრად აუცილებელია ინგლისური ენის ფლობა საშუალოზე მაღალ (upperintermediate)  დონეზე. ენის ცოდნის დონის დასადგენად მეცადინეობების დაწყებამდე ჩატარდება ტესტირება. მატემატიკაში დაკომპლექტდება სხვადასხვა დონის ჯგუფები წინასწარ გასაუბრებაზე გამოვლენილი ცოდნის საფუძველზე. კურსებს გაუძღვებიან პროფ. ლიანა ყარალაშვილი (მათემატიკური ნაწილი) და პროფ. შალვა დუნდუა (ვერბალური ნაწილი). კურსის ღირებულება - 650 ლარი ირიცხება უნივერსიტეტის ანგარიშის ნომერზე 22036069. ბაზის ბანკის კოდი: 220101956 (თანხის დანიშნულებაში გთხოვთ, მიუთითოთ SAT–ის, GRE-სადა GMAT-ის მოსამზადებელი კურსები). აპლიკაციები მიიღება ელექტრონული ფოსტით mtsereteli@ug.edu.ge ან მისამართზე: კოსტავას 77ა, საქართველოს უნივერსიტეტის IV კორპუსი, VI სართული, ოთახი №621.
რეგისტრაციისთვის იხ. აპლიკაციის ფორმა. განაცხადების მიღება გაგრძელდება 2015 წლის 31 მარტის ჩათვლით. სწავლა დაიწყება 1 აპრილს. დამატებითი ინფორმაციისათვის მიაკითხეთ საქართველოს უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლას მისამართზე: კოსტავას 77ა, საქართველოს უნივერსიტეტის IV კორპუსი, VI სართული, ოთახი №621/623.
გაცნობებთ, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი თანამშრომლობს მსოფლიოში ცნობილ 30-მდე უნივერსიტეტთან. ეს კურსდამთავრებულებს აძლევს იშვიათ შესაძლებლობას, გააკეთონ მათთვის სასურველი არჩევანი და უნივერსიტეტის მხარდაჭერით (მაგ., Irazmus Mundus, ISET, სხვადასხვა გაცვლითი პროგრამადა ა.შ.) სწავლა გააგრძელონ უცხოეთში. გისურვებთ წარმატებას!

SAT, GRE,GMAT. For Those Who Are Eager to Study at English Language Universities in Georgia or Abroad
School of Humanities at the University of Georgia calls for applications in Preparatory courses of SAT, GRE and/or GMAT. Each course includes 6 hours of teaching per week (4 hours -Mathematical part and 2 hours – Verbal part). Duration of each course is 12 weeks. The maximum capacity per course is 10 students. Course schedule will be discussed with the students.Knowledge of Upper Intermediate level of English is a general requirement for these courses. Prior to the start of the classes applicants will be tested in their knowledge of English. Math classes will be formed for different levels of knowledge. Students will be allocated to the respective level based on the result of their interview.
Courses will be led by Professor Liana Karalashvili (Mathematical part) and Professor Shalva Dundua (Verbal part). Cost of each course is 650 GEL, which has to be paid in the University account: 220 36069. Basis Bank Code – 220101956 (Reason for the payment must be indicated: preparatory course of SAT, GRE and/or GMAT). Applications must be sent by e-mail: mtsereteli@ug.edu.ge or to the following address: 77a, M. Kostava Str., The University of Georgia, IV building, room 621.
For registration see the application form. Deadline for submission of applications is March 31, 2015. The courses will start on the 1st of April. For additional information please address the School of Humanities: 77a, M. Kostava Str., The University of Georgia, IV building, room 621/623.
We would like to inform you that the University of Georgia cooperates with more than 30 renowned universities all over the world. It gives a unique opportunity to our alumni to study abroad with the support of the University (e.i. Erasmus Mundus, ISET and other exchange programs).