საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორმა, პროფესორმა თინა ღუდუშაურმა და რევაზ ტაბატაძემ (საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის ასოცირებული პროფესორი) მონაწილეობა მიიღეს განათლების ადმინისტრირების მეცხრამეტე საერთაშორისო კონგრესში, რომელიც გაიმართა ქუშადასში.(თურქეთი)
აღსანიშნავია, რომ კონგრესი წარმოადგენს ერთ-ერთ ყველაზე მნიშვნელოვან პლატფორმას განათლების ადმინისტრირების მიმართულებით, სადაც განიხილება შემდეგი საკითხები:
ღონისძიების ფარგლებში, Georgian Association for Interdisciplinary Research in Education-სა და Educational Administration Research and Development Association-ს შორის გაფორმდა თანამშრომლობის მემორანდუმი, რომლის ფარგლებშიც საქართველოს უნივერსიტეტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პროფესიული წარმატება მეტად მრავალმხრივი გახდება. თანამშრომლობა ითვალისწინებს ერთობლივ აქტივობებსა და ინიციატივებს, რაც ხელს შეუწყობს:
განსაკუთრებით აღსანიშნავია, რომ განათლების ადმინისტრირების ოცდამეერთე საერთაშორისო კონგრესი საქართველოს უნივერსიტეტში გაიმართება.

The Director of the School of Arts and Humanities at the University of Georgia, Professor Tina Ghudushauri, and Revaz Tabatadze (Associate Professor at the same school) participated in the 19th International Congress on Educational Administration, held in Kuşadası, Turkey.
It is noteworthy that the congress represents one of the most important platforms in the field of educational administration, where the following issues are discussed:
Within the framework of the event, a Memorandum of Understanding was signed between the Georgian Association for Interdisciplinary Research in Education and the Educational Administration Research and Development Association. This cooperation will further enhance the academic and administrative professional achievements of the University of Georgia. The partnership envisages joint activities and initiatives that will contribute to:
It is especially noteworthy that the 21st International Congress on Educational Administration will be held at the University of Georgia.