საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლამ Educational Commission for Foreign Medical Graduates - ის სერტიფიცირება გაიარა. საქართველოს უნივერსიტეტის მედიცინის ერთსაფეხურიანი პროგრამის სტუდენტები შეძლებენ ამერიკის შეერთებულ შტატებში, კანადაში და ავსტრალიაში პრაქტიკის გავლას.
ამერიკა, კანადა და ავსტრალია სწორედ ის ქვეყნებია, სადაც მედიცინა ყველაზე სწრაფად განვითარებადი სფეროა, ამიტომ საქართველოს უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულები პრაქტიკის გავლის შემდეგ გახდებიან ერთ-ერთი ყველაზე კონკურენტუნარიანი და წამყვანი კადრები მედიცინის სფროში.
შეგახსენებთ,რომ საქართველოს უნივერსიტეტის თითოეული სკოლა საერთაშორისო დონეზე ინტენსიურად ამყარებს ახალ კავშირებს.

School of Health Sciences of the University of Georgia was certified and approved by ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates). Students of Singe-Cycle English Program of Medicine will have the privilege to practice in: U.S, Canada and Australia.
U.S, Canada and Australia are countries where medicine evolves magnificently. That’s why graduates of medicine program will become highly-competitive personnel.
Stay reminded that each school of the University of Georgia cooperates with international organizations intensively.