ჯანმრთელობის მეცნიერბების სკოლამ ჩიკაგოში გამართულ კონფერენციაზე მიიღო მონაწილეობა
7-10 მარტს, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის დირექტორმა ქ-ნ თამარ ლობჯანიძემ და სკოლის კონსულტანტმა ქ-ნ ნათია სხვიტირეძემ მონაწილეობა მიიღეს ჩიკაგოში (აშშ) გლობალური ჯანმრთელობის საუნივერსიტეტო კონსორციუმის მე-10 კონფერენციაში- „Translation & Implementation for Impact in Global Health”.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლისა და ნორვეგიის ჩრდილოეთ არქტიკული უნივერსიტეტის ერთობლივი პროექტის სამეცნიერო შედეგები საქართველოში, რეპორდუქციული ჯანმრთელობის გაუმჯობესების მიმართულებით.
მოხსენებამ დიდი ინტერესი და მაღალი შეფასება დაიმსახურა დამსწრე საზოგადოების მხრიდან.
შეგახსენებთ, რომ გლობალური ჯანმრთელობის საუნივერსიტეტო კოსორციუმი ყოველწლიურია და განკუთვნილია გლობალური ჯანმრთელობის სწავლების გამოცდილების მქონე წამყვანი უნივერსიტეტებისთვის და საერთაშორისო ორგანიზაციისთვის.

On 7th-10th of March, Dean of School of Health Sciences of the University of Georgia Tamar Lobjanidze and the advisor of School of Health Sciences Natia Skhvitiridze participated in the 10th Annual Consortium of Universities for Global Health Conference- “Translation & Implementation for Impact in Global Health”, held in Chicago.
Within the scope of the conference, scientific findings achieved in the frame of joint project with the Arctic University of Norway related to the improvement of reproductive health in Georgia were presented.
Presentation received a positive background from the audience.
“Translation & Implementation for Impact in Global Health” is held on an annual basis and meant for leading universities and international/donor organizations, which are in charge of Global Health.