სამეცნიერო სტუდენტური კონფერენცია ინფორმაციულ ტექნოლოგიებში
24 ივლისს, საქართველოს უნივერსიტეტის ორგანიზებით, გაიმართა რიგით მეორე სამეცნიერო სტუდენტური კონფერენცია ინფორმაციულ ტექნოლოგიებში.
კონფერენციაში  მონაწილეობდნენ სხვადასხვა უნივერსიტეტის ინფრომატიკის პროგრამის: საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურის სტუდენტები. საქართველოს უნივერსიტეტის ინფორმატიკის პროგრამის სტუდენტებს ქონდათ შესაძლებლობა საჯაროდ დაეცვათ საკუთარი საბაკალავრო და სამაგისტრო ნაშრომები. წარმოდგენილი ნაშრომები შეაფასა კომპეტენტურმა ჟიურიმ, რომელიც დაკომპლექტებული იყო ინფორმატიკის სფეროს წამყვანი სპეციალისტებით. კონფერენციის გამარჯვებულები გახდნენ: თამთა ჯამაგიძე  და ბაია ცერცვაძე. ორივე მათგანს, ასევე მათ მენტორებს დავით ბიტმალკიშევს და ნიკოლოზ კაციტაძეს გადაეცათ 500 ლარიანი ფულადი ჯილდო.

Scientific Student Conference in Information Technologies
On July 24, the University of Georgia hosted the 2nd Scientific Student Conference in Information Technologies
The conference was attended by  bachelor's, master's and doctoral students of the Informatics program of various universities. Students of the Informatics program of the University of Georgia had the opportunity to publicly defend their bachelor's and master's theses. The submitted works were evaluated by a competent jury, which was staffed with leading specialists in the field of informatics.
The winners of the conference are: Tamta Jamagidze and Baia Tsertsvadze. Both of them, as well as their mentors Davit Bitmalkishev and Nikoloz Katsitadze, were awarded a monetary prize of 500 GEL.