25 მარტს, საქართველოს უნივერსიტეტში "საქართველოს უნივერსიტეტი - სკოლას" პროექტის ფარგლებში გაიმართა სემინარი თემაზე: “სწავლების თანამედროვე მეთოდები და ტექნოლოგიები სკოლაში”. სემინარს ესწრებოდნენ თბილისის საშუალო სკოლის პედაგოგოები და მოწვეული სტუმრები.
სემინარის მიზანი იყო საშუალო სკოლის პედაგოგებს გაეცნოთ სწავლების თანამედროვე მეთოდები და უახლესი ტექნოლოგიური შესაძლებლობები.
სემინარი გახნსა საქართველოს უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორმა, ქ-ნ თინათნ ღუდუშაურმა, რომელმაც ისაუბრა სემინარის მიზანზე, უნივერსიტეტსა და სკოლებს შორის მჭიდრო თანმშრომლობის და გამოცდილების ურთიერთგაზიარების საკითხებზე.

Seminar on “Modern Teaching Methods and Technologies in the School”
On 25th of March, the University of Georgia hosted a seminar on “Modern Teaching Methods and Technologies in the School” within   the framework of the project - “UG for School”.
The aim of the Seminar was to acquaint school teachers with modern teaching methods, including the modern technologies that might be incorporated in the process.
The seminar was opened by Mts. Tinanin Gudushauri  - the Director of the School of Humanities.  She underlined the importance of mutual cooperation between schools and the University for the purpose of improvement of teaching methods.