ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის სიმულაციური ცენტრის ხელმძღვანელი, ხათუნა ჯოჯუა იმყოფებოდა ყოველწლიურ საერთაშორისო კონფერენციაზე SESAM 2026
25-27 ივნისს საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის სიმულაციური ცენტრის ხელმძღვანელი, ხათუნა ჯოჯუა იმყოფებოდა ყოველწლიურ საერთაშორისო კონფერენციაზე  SESAM 2026, რომელიც ჩატარდა საფრანგეთში, ქალაქ ლიონში.
ამ დღეების განმავლობაში მან მონაწილეობა მიიღო სხვადასხვა სემინარებსა და ვორკშოფებში, გაეცნო სიმულაციური სწავლების გამოწვევებს, მიღწევებს და სამომავლო პერსპექტივებს. მან დათვალიერა და დატესტა სხვადასხვა კომპანიების მიერ წარმოდგენილი  თანამედროვე მანეკენები და მულაჟები.
კონფერენციის მიმდინარეობის პერიოდში მოხდა სხვადასხვა მწარმოებელი კომპანიებისა და მათ წარმომადგენელთა გაცნობა,ურთიერთთანამშრომლობისა და კონტაქტების დამყარება.

On June 25–27, 2026, Khatuna Jojua, Head of the Simulation Center at the School of Health Sciences of the University of Georgia, attended the annual international conference SESAM 2026, which took place in Lyon, France.
During these days, she participated in various seminars and workshops, exploring the challenges, achievements, and future prospects of simulation-based education. She also viewed and tested state-of-the-art medical manikins and models presented by various companies.
Throughout the conference, she connected with different manufacturing companies and their representatives, establishing contacts and fostering mutual cooperation.