STEAM ფესტივალი 2022
10 ივნისს, საქართველოს უნივერსიტეტში, მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის ორგანიზებით, გაიმართა "STEAM ფესტივალი 2022"
კონკურსის მიზანს წარმოადგენდა მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების, მათ შორის, ელექტრონული და კომპიუტერული ინჟინერიის, ინფორმაციული და ტელეკომუნიკაციების ტექნოლოგიების, არქიტექტურისა და დიზაინის ხელოვნების პოპულარიზაცია.
ფესტივალზე  სტუდენტებმა წარმოადგინეს ორიგინალური იდეები, პროექტები, რომლებიც შემუშავდა და დაიხვეწა მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის #idealab-ში.
მონაწილეებს საქართველოს უნივერსიტეტისაგან გადაეცათ ფულადი ჯილდოები. ასევე ფესტივალის სპონსორებმა გამოარჩიეს და სპეციალური პრიზებით დააჯილდოვეს ფავორიტი პროექტები.

On June 10, "STEAM Festival 2022" was held at the University of Georgia, organized by the School of Science and Technology.
The purpose of the competition was to promote science and technology, including electronic and computer engineering, information and telecommunication technologies, architecture and design art.
At the festival, students presented original ideas, projects that were developed and refined in #idealab of the School of Science and Technology.
The participants were given monetary awards from the University of Georgia. Also, the sponsors of the festival selected and awarded their favorite projects with special prizes.