საზაფხულო სკოლა გერმანიაში
კიოლნის უნივერსიტეტის სისხლის სამართლის ინსტიტუტი და საქართველოს უნივერსიტეტის ქართული, გერმანული და საერთაშორისო ინსტიტუტი გთავაზობთ საზაფხულო სკოლას გერმანიაში, რომელსაც 2024 წლის 21-28 ივლისს კიოლნის უნივერსიტეტი მეექვსედ უმასპინძლებს.
კიოლნის უნივერსიტეტი საუკეთესო გერმანული უნივერსიტეტების ათეულშია და საზაფხულო სკოლის ინგლისურენოვან პროგრამას კიოლნისა და საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორები გაუძღვებიან.
საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა კიოლნის უნივერსიტეტთან ერთად სრულად აფინანსებს მონაწილის შემდეგ ხარჯებს:
• ლექციები გერმანელი პროფესორების მონაწილეობით
• ორმხრივი ავიაბილეთი
• სასტუმრო საუზმით
• კულტურული პროგრამა
მონაწილეს უწევს დამატებითი კვების და შიდა ტრანსპორტირების თვითდაფინანსება (საშუალოდ 10-15 ევრო დღეში).
სკოლის მონაწილეების შერჩევა მოხდება 2 ეტაპიანი კონკურსის საფუძველზე:
1) განაცხადების გადარჩევა
2) გასაუბრება (ქართულ და ინგლისურ ენაზე)
მონაწილეობის პირობებია:
- საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ბაკალავრიატის III ან IV კურსის ან მაგისტრატურის სტუდენტის აქტიური სტატუსი;
- საშუალოზე მაღალი აკადემიური მოსწრება;
- ინგლისური ენის ცოდნა მინიმუმ B 2/1 დონეზე.
წარმოსადგენი დოკუმენტაცია:
- CV (ქართულად ან ინგლისურად)
- სამოტივაციო წერილი, რომელიც უნდა პასუხობდეს კონკრეტულ 2 კითხვას, რატომ გსურთ ამ სკოლის გავლა და რატომ უნდა შეგარჩიოთ თქვენ? (ქართულად ან ინგლისურად)

For the students of the School of Law of the University of Georgia!
Within the framework of the cooperation of the Institute of Criminal Law of the University of Cologne and the Institute of Georgian, German and International Criminal Law, the University of Cologne will host this summer the Summer School in Germany for the sixth time (21-27.7.).
The Working language of the School is English and will be led by the professors of the University of Cologne and the University of Georgia. A cultural program is also organised.
The following expenses are fully covered by the School of Law of the University of Georgia together with the University of Cologne:
• Lectures
• Flight tickets
• Accommodation with breakfast
• Cultural program
A participant has to self-cover fees for food and internal transportation (an average of 10-15 € per day).
The selection process includes 2-stage:
1) Reviewing Applications
and
2) Holding an Interview (in Georgian and English).
Requirements of Participation:
- Active status of a third or fourth-year undergraduate or graduate student of the School of Law of the University of Georgia;
- High Academic Records;
- Knowledge of English Language at least B2/1.
Documents to be submitted:
- CV (in Georgian or English)
- Cover letter that should answer 2 specific questions, why do you want to participate in the school and why should we choose you? (in Georgian or English)