ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის მედიცინის დეპარტამენტში ძილის კვლევის პროექტის ფარგლებში მომზადებული აბსტრაქტი - Covid-19 Pandemic’s Impact on The Student’s Sleep Patterns at The University of Georgia - გაგზავნილ და მიღებულ იქნა აზიის ძილის კვლევის საზოგადოების მე-10-ე კონგრესის მიერ, რომელიც გაიმართა მიმდინარე წლის 30 მარტი-1 აპრილს თურქეთში, ქალაქ სტამბულში.
კონგრესზე მივლენილი იყო მკვლევართა ჯგუფი, რომელშიც შედიოდნენ ჯგუფის კოორდინატორი ინგა ოძელაშვილი და მედიცინის დეპარტამენტის სტუდენტები - ნაემეკა ემანუელ მგბედო, ირვინ სავიო ჟოაო, ჩინიერე ვიქთორი ჩუკვუ და მოჰამმად როშან აფრინი.
სტუდენტები დაესწრნენ სხვადასხვა სესიებს, გაეცნენ ძილის კვლევის თანამედროვე მიდგომებს და გამოწვევებს, წარმატებით წარადგინეს აბსტრაქტი და პოსტერ პრეზენტაცია, რომელიც დაიბეჭდება კონგრესის ელექტრონულ ჟურნალში.

An abstract prepared within the sleep research project at the Department of Medicine of the School of Health Sciences - Covid-19 Pandemic's Impact on The Student's Sleep Patterns at The University of Georgia - was submitted to and accepted by the 10th Congress of Asian Sleep Research Society, held on 30 March-1 April in Istanbul, Turkey.
The congress was attended by a group of researchers, which included the coordinator of the group Inga Odzelashvili and students of the Department of Medicine - Nnaemeka Emmanuel Mgbedo, Irvin Savio Joao, Chinyere Victory Chukwu and Mohammad Roshan Afreen.
Students attended various sessions, learned about modern approaches and challenges in sleep research, and successfully submitted abstract and poster presentation that will be printed in the electronic journal of the Congress.