ევრაზიის რიგით მე-8 მულტიდისციპლინური ფორუმი
2018 წლის 6-7 სექტემბერს გაიმართა ევრაზიის რიგით მე-8 მულტიდისციპლინური ფორუმი, EMF-2018, რომლის პლენარულ სხდომაზე მოხსენებით სამთავრობო პროგრამა 2018 – 2020 „თავისუფლება, სწრაფი განვითარება, კეთილდღეობა“ და ქვეყნის ინოვაციური განვითარების გამოწვევებთან დაკავშირებული ზოგიერთი ასპექტი [Government Program 2018 - 2020 "Freedom, Rapid Development, Welfare" and some Aspects Related to the Innovative Development Challenges of the Country] წარსდგა კონფერენციის სამეცნიერო კომიტეტის წევრი,  საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორი გიორგი ჭილაძე.
გ.ჭილაძის ნაშრომი გამოქვეყნდება ევროპაში უმსხვილეს ინტერდისციპლინურ სამეცნიერო  ჟურნალში  -  ევროპის სამეცნიერო ჟურნალში.

The 8th Interdisciplinary Forum of Eurasia
September 6-7, 2018, the 8th Interdisciplinary Forum of Eurasia, EMF-2018 was held. At the plenary meeting made a scientific report member of the scientific committee of the conference, professor of the University of Georgia George Chiladze [Government Program 2018 - 2020 "Freedom, Rapid Development, Welfare" and some Aspects Related to the Innovative Development Challenges of the Country]
The work of G. Chiladze will be published in the largest interdisciplinary scientific journal of Europe - European Science Journal.