სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ნაშრომი: “ქალები საზოგადოებასთან ურთიერთობაში-ლიტერატურის განხილვა“ საერთაშორისო კონფერენციაზე წარსდგა
საქართველოს უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორის- ნათია კალაძის და ჟურნალისტიკისა და მასობრივი კომუნიკაციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელის- ლელი ბიბილაშვილის თანაავტორობით, EUPRERA-ს პროექტის ფარგლებში,  გამოიცა ნაშრომი: “Women in Public Relations: a Literature Review”. ნაშრომი წარსდგა ინგლისში საერთაშორისო კონფერენციაზე - "International History of Public Relations Conference", სადაც მონაწილეობა მიიღეს ევროპის წამყვანმა პიარ სპეციალისტებმა და პროფესორებმა.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა სკოლა აქტიურად არის ჩართული EUPRERA-ს (European Public Relations Education and Research Association) პროექტში - „ქალები საზოგადოებასთან ურთიერთობაში“.  პროექტი მიზნად ისახავს  ქალების როლის განსაზღვრას საზოგადოებასთან ურთიერთობის სფეროში.
ასევე აღსანიშნავია ისიც, რომ საქართველოს უნივერსიტეტი EUPRERA-ს აქტიური წევრია და სტუდენტებს თუ აკადემიურ პერსონალს საშუალებას აძლევს ჩაერთონ საერთაშორისო პროექტებში, ჰქონდეთ წვდომა უახლეს სამეცნიერო ლიტერატურასთან და ისარგებლონ გაცვლითი პროგრამებით.

The Co-Authored Work of School of Social Science: “Women in Public Relations a Literature Review” was presented at the International Conference
Director of School of Social Science Natia Kaladze and Head of Journalism and Mass Communication Leli Bibilashvili, within the scope of project of EUPRERA, published a work on: “Women in Public Relations: a Literature Review”. The work was presented at the international conference in England- International History of Public Relations Conference, where professors and PR specialists from Europe took the part.
Its noteworthy to mention that School of Social Science of the University of Georgia is actively involved in the project of EUPRERA- “Women in Public Relations: a Literature Review”. The proposed project aims to explore women in public relations in the European context. The project presents a continuation of previous Women in European Public Relations projects supported by EUPRERA.
Also it should be noted that the University of Georgia is the member of EUPRERA. This membership allows UG students and the academic staff of the PR and Journalism programs of the University of Georgia to participate in international projects, conferences and congresses. Furthermore this implies access to various scientific literature and exchange programs.