სამართლის სკოლის ქართული, გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტმა კიოლნის უნივერსიტეტის მორიგი გრანტი მოიპოვა
საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ქართული, გერმანული და საერთაშორისო სისხლის სამართლის ინსტიტუტმა კიოლნის უნივერსიტეტის მორიგი გრანტი მოიპოვა, რომლის ფარგლებშიც ექსკლუზიურად საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტებისთვის კიოლნში ჩატარდება ერთკვირიანი სწავლება სისხლის სამართალში.  მას გაუძღვებიან გერმანელი პროფესორები და საქართველოს უნივერსიტეტის სისხლის სამართლის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ბაჩანა ჯიშკარიანი. კონკურსის საფუძველზე  შერჩეული იქნება 10-მდე  სტუდენტი.
პროექტი უპრეცენდენტოა, რადგან გრანტის ფარგლებში საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტებს უკვე მეოთხედ ეძლევათ საშუალება გაეცნონ წამყვან გერმანულ უნივერსიტეტს თავისი პროფესურით.
პროექტის დიდი მხარდამჭერია ჩვენი უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორი, კიოლნის უნივერსიტეტის პროფესორი, მარტინ ვასმერი.

THE INSTITUTE OF GEORGIAN, GERMAN AND INTERNATIONAL CRIMINAL LAW OF THE UG LAW SCHOOL RECEIVED ANOTHER GRANT FROM THE UNIVERSITY OF COLOGNE
The Institute of Georgian, German and International Criminal Law of the University of Georgia has won another grant from the University of Cologne, which implies a one-week criminal law school to be held in Cologne exclusively for UG Law School students. Courses will be led by German professors and the head of the Criminal Law Department of the University of Georgia - Bachana Jishkariani. Up to 10 students will be selected for this project.
The biggest supporter of the project is the Professor of the University of Cologne Mr. Martin Wassmer.