გერმანიის ცვიკაუს უნივერსიტეტის სტუდენტები სამართლის საგნებს საქართველოს უნივერსიტეტში გაივლიან
საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლასა და ცვიკაუს უნივერსიტეტს შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
შეთანხმების თანახმად, ცვიკაუს უნივერსიტეტის სტუდენტები სამართლის შემდეგ საგნებს საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლაში გაივლიან:
• კიბიერ სივრცე და ადმიანის უფლებები;
• კანონები ციფრულ სამყაროში და ხელოვნური ინტელექტი.
ცვიკაუს უნივერსიტეტი ინოვაციების მიმართულებით გერმანიაში ერთ-ერთი წამყვანი უმაღლესი სასწავლებელია. მათი პროგრამა Business in a Digital World ბიზნესის ტრადიციული მართვის სისტემებს ციფრული სამყაროს სტრატეგიებთან და გამოწვევებთან აერთიანებს.
შეგახსენებთ, რომ საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა ორიენტირებულია საერთაშორისო კონტაქტების გაზრდაზე. ეს ყველაფერი კი, კურსდამთავრებულების დიპლომს და ცოდნას მოთხოვნადს ხდის, როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო შრომით ბაზარზე.

The memorandum was signed between the School of Law of the University of Georgia and University of Applied Sciences Zwickau.
Within the framework of the cooperation, the students of Business in a Digital World (MBA) of Applied Sciences Zwickau will take the law classes at UG:
The University of Applied Sciences Zwickau is a university with a focus on technology, business, and quality of life. The MBA program of Business in a Digital World combines traditional business administration content with strategies and challenges of digital transformation.
It’s worth to mention that the School of Law of UG strives to deepen international relations, making the knowledge and diploma of graduates locally and globally recognized.