საქართველოს უნივერსიტეტში გაიმართა “Cardano Blockchain Tbilisi”
28 იანვარს, საქართველოს უნივერსიტეტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლამ უმასპინძლა საჯარო ლექციას თემაზე- „Cardano Blockchain Tbilisi”.
ღონისძიების ფარგლებში განხილული იყო კარდანოს ბლოკჩეინ პლატფორმაზე სტარტაპების განვითარების პოტენციალი და სმარტ კონტრაქტების უპირატესობები ფინანსური ინსტრუმენტების განვითარების პროცესში.
ღონისძიებაზე მოწვეული იყვნენ მეცნიერების დოქტორები ედსკო დე ვრიესი, ასევე Caradanos/IOHK-ის  ბიზნეს განვითარების ხელმძღვანელი დენიელ ფრიდმანი.
შეგახსენებთ,რომ კარდანოს განვითარების გუნდი შედგება ექსპერტ ინჟინერებისა და მეცნიერ-მკვლევარებისგან, რომლებიც კრიპტოგრაფიასა და კომპიუტერული ტექნოლოგიების სფეროში საქმიანობენ.
კარდანო მესამე თაობის კრიპტოვალუტაა, ინოვაციური ტექნოლოგიებით აღჭურვილი ფინანსური ინსტრუმენტების პლატფორმა, რომელიც იყენებს ბლოკჩეინის კონსესუსისათვის მაინინგს.

The University of Georgia hosted a Public Lecture on – “Cardano Blockchain Tbilisi“
On 28th of January, School of Sciences and Technology of the University of Georgia hosted a public lecture on- “Cardano Blockchain Tbilisi”.
At the event, Scientists discussed potential of startups utilizing the Cardano platform and its various advantages of the platform, such as smart contracts and other blockchain based tools.
Among the guests were Mr.Edsko de Vries PhD and Cardano/IOHK business Development Manager Mr. Daniel Friedman.
Stay reminded that Cardano is third generation cryptocurrency. Cardano is a decentralized public blockchain and cryptocurrency project and is an open source with own cryptocurrency.