NASA-ს და საქართველოს უნივერისტეტის თანამშრომლობით - მარსმავლის მაკეტი საქართველოშიც დაჯდება
არის თუ არა სიცოცხლე მარსზე? ამის დასადგენად 4 მარტს,მარსზე NASA-ს მარსმავალი დაჯდება. მარსმავლის ანალოგიური მოდელი საქართველოს უნივერისტეტის მხარდაჭერით, საქართველოშივე დამზადდება, კომპანია JPL-ის მიერ და ნამდვილი მარსმავლის დაჯდომის პროცესის პარალელურად მისი პრეზენტაცია გაიმართება, 1:1 მასშტაბით. ღონისძიება მსოფლიოში მხოლოდ 1 ქვეყანაში - საქართველოში, საქართველოს უნივერსიტეტის და UG ლიმესის ორგანიზებით ჩატარდება. ტრანსლაციის ნახვას, კოსმოსის ენთუზიასტები, საქართველოს უნივერსიტეტის facebook გვერდზე შეძლებენ, 4 მარტს, 04:00-საათზე.
ღონისძიების მონაწილეებს მიმართავს NASA-ს წარმომადგენელი.  ტრანსლაციაში ჩართული იქნებიან NASA-ს წარმომადგენლები, ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი საქართველოში, საქართველოს უნივერისტეტის მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სკოლის და რობოტიკისა და ელექტრონიკის აკადემიის - იუჯი-ლიმესის წარმომადგენლები.

NASA and the University of Georgia to land the Mars Rover in Mars- the Mars Rover Analogue will land in Georgia too
The University of Georgia is partnering with NASA to present the Mars Rover analogue at exactly the same time (11:30 pm to 1:00 am Georgian time), Live, on Facebook of the University of Georgia. The event will also be special in that NASA representative will address the participants. The Ambassador of the United States to Georgia and NASA representatives, as well as Government representatives and members of UG Limes will also participate in the Live event.
Tune in to become part of this very exciting event. Everyone can receive more information about the expedition, about space, robotics, electronics, and physics, please join us on the 4th March,  at 4AM at the online meeting (will be announced).
PS after the event, the Mars Rover analogue will find a home on UG campus. This will be the site to see.