2021 წლის 23, 24, 25 აპრილს საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლაში მედიცინის პროგრამის ლექტორებისათვის ჩატარდა ონლაინ ტრეინინგი “ აქტიური სწავლების თანამედროვე მეთოდის - PBL-ის (პრობლემაზე დაფუძნებული სწავლება) დიზაინი და მისი ინტეგრაცია მედიცინის სასწავლო პროგრამის სილაბუსებსა და კურიკულუმში“.
ტრეინინგს უძღვებოდნენ:
დანიელ სალსედო - საქართველოს უნივერსიტეტის მოწვეული პროფესორი, ევროპის სამედიცინო განათლების ასოციაციის (AMEE) უმაღლეს ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სასწავლო კომიტეტის თანათავმჯდომარე, აგრეთვე, იაპონიის საერთაშორისო თანამშრომლობის სააგენტოს (JICA) საერთაშორისო კონსულტანტი აზიაში ჯანმრთელობის პროფესიების განათლების სფეროში.
ელზა ნიკოლეიშვილი, პროფესორი, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებების სკოლის რეზიდენტურის მიმართულების ხელმძღვანელი.
მადლობა ჩვენს ახალგაზრდა, მოტივირებულ და პროფესიონალ გუნდს აქტიური ჩართულობისთვის. წარმატებები მათ ძალიან მნიშვნელოვან და ღირებულ საქმეში!

On 23, 24, 25 April 2021, at the School of Health Sciences of the University of Georgia for lecturers of MD Department held on an online training "Design of a modern method of Active Learning - PBL (Problem-based learning) and its integration into the syllabi and curriculum of the study program in Medicine".
Trainers:
Daniel Salcedo - invited professor at the University of Georgia, Co-Chair of the Technology Enhanced Learning (TEL) Committee of the International Association of Medical Education (AMEE), International consultant to the Japan International Cooperation Agency (JICA) in the field of health professions education in Asian region.
Professor Elsa Nikoleishvili, Head of the Residency Programs at the School of Health Sciences of the University of Georgia.
Thanks to our young, motivated, and professional team for their active involvement. Success in their very important and valuable work!