ტრენინგების სერია - განათლება განვთარებისთვის
16-17 თებერვალს, ქალაქ ზუგდიდის, საქართველოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლობით ოფისში გაიმარა ტრენინგებს სერია "განათლება განვთარებისთვის" რომელსაც უძღვებოდნენ ახალგაზრდული საინიციატივო ჯგუფის მენტორები.
ორგანიზაცია აქტიურად მართავს საინფორმაციო სახის შეხვედრებს/ტრენინგებს, სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში, შესაბამის მიზნობრივ ჯგუფებთან, ეს უკანასკნელი კი-უნივერსიტეტის წარმომადგენლობით სივრცეში გაიმართა.
აღსანიშნავა, რომ ტრენინგი საკუთარი შინაარსით,  მედია საშუალებებთან ურთერთობის ტექნიკები,  განკუთვნილი იყო საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენელებისთვის, სადაც დამსწრეთა შორის იყვნენ ადგილობრივი პედაგოგები და სასწავლო ცენტრების წარმომადგენლები. შეხვედრა დაეთმო პრაქტიკული ინფორმაციის გაზიარებასა და დამუშავებას, საინფორმაციო ველში პედაგოგების ჩართულობის საჭიროებას, გარდა ამისა ტრენერებმა პრაქტიკული რჩევები გაუზიარეს დამსწრეებს როგორც ტრადიციული, ასევე ინტერნეტ მედიის მუშაობის პრინციპების შესახებ.
საქართველოს უნვერსიტეტის რეგიონალური წარმომადგენლობა აქტიურად თანამშრომლობს თემატური და საინტერესო აქტივობების განხორციელებაში და პედალირებას უწევს სხვადასხვა წარმატებული და საინტერესო ახალგაზრდების ინიციატივებს, რაიონისთვის საგანმანათლებლო  ღონისძიებების წარმართვაში.

Education for Development
On February 16-17, the representative office of the University of Georgia in Zugdidi hosted a series of trainings under the title "Education for Development", led by mentors from the Youth Initiative Group.
The organization actively organizes informational meetings/trainings with relevant target groups in various municipalities, the latter of which was held at the representative office of the University. The meeting was dedicated to sharing and processing practical information, the need for teachers to be involved in the information field, and the trainers shared practical advice with the attendees on the principles of working with both traditional and online media.
The regional representative office of the University of Georgia actively cooperates in implementing thematic and interesting activities and supports various successful and interesting youth initiatives in conducting educational events for the region.