არქიტექტურის სტუდენტების გუნდის პროექტი - Triversal, რომელიც ელიავას ბაზრობის რეკონსტრუქციის დიზაინს წარმოადგენს, საერთაშორისო კონკურსის, TerraViva Competitions-ის ფინალისტი გახდა
საქართველოს უნივერსიტეტის არქიტექტურის სტუდენტების  გუნდის პროექტი - Triversal, რომელიც ელიავას ბაზრობის რეკონსტრუქციის დიზაინს წარმოადგენს, საერთაშორისო კონკურსის, TerraViva Competitions-ის ფინალისტი გახდა.
პროექტის ავტორები არიან საქართველოს უნივერსიტეტის არქიტექტურის დეპარტამენტის სტუდენტები გუკა წურწუმია, სალომე ჩილინგარაშვილი, თამარ შავაძე და ამავე უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულები ნინა ავდალიანი და ივანე  გვენცაძე.
TerraViva Competitions-ის მონაწილეებისთვის, რომლებიც მთელი მსოფლიოდან იყვნენ ჩართული კონკურსში, ელიავას ბაზრობის თემატიკა საინტერესო და მრავალფეროვანი აღმოჩნდა არქიტექტურული თვალსაზრისით. კონკურსის ორგანიზატორებმა საინტერესო ინიციატივის აქტიური მხარდაჭერისთვის განსაკუთრებული მადლობა გადაუხადეს საქართველოს უნივერსიტეტს, რომელიც, ამავე დროს, კონკურსის პირველი პრიზის ფინანსური მხარდამჭერიცაა.

Triversal, a project by architecture students from the University of Georgia, has been named a finalist in the prestigious TerraViva Competitions. The project presents a visionary reconstruction design for Eliava Bazaar
Triversal, a project by architecture students from the University of Georgia, has been named a finalist in the prestigious TerraViva Competitions. The project presents a visionary reconstruction design for Eliava Bazaar.
Developed by Guka Tsurtsumia, Salome Chilingarashvili, and Tamar Shavadze, students from the university's Department of Architecture, along with graduates Nina Avdaliani and Ivane Gventsadze, the project explores innovative solutions for revitalizing this dynamic marketplace.
Eliava Bazaar proved to be an engaging and diverse subject for participants worldwide. The organizers of TerraViva Competitions expressed their gratitude to the University of Georgia for its active support of the initiative. Additionally, the university serves as the financial sponsor of the competition’s first prize.