1-6 ივლისს, საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებათა სკოლის წარმომადგენლებმა სამუშაო ვიზიტით ეწვივნენ ბაბეს-ბოლიაის უნივერსიტეტის საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის დეპარტამენტს (რუმინეთი). ვიზიტი განხორციელდა ევროკავშირის ერასმუს + დაფინანსებული „სადოქტორო პროგრამები საზოგადოებრივ ჯანმრთელობასა და სოციალურ მეცნიერებებში“ თანამშრომლობის ფარგლებში.
ვიზიტის მიზანი იყო რუმინეთის ბაბეს-ბოლიაისა და მედიცინისა და ფარმაციის უნივერსიტეტების სოციალური მეცნიერებებისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სადოქტორო პროგრამების ლეგალური და ადმინისტრაციული ჩარჩო-სტრუქტურის შესწავლა, პროექტში ჩართული პარტნიორი უნივერსიტეტების ამ მიმართულებებში სამომავლო სადოქტორო კვლევების შესაძლებლობების განხილვა და გამოცდილების გაზიარება.
ვიზიტის ფარგლებში პროექტის მონაწილეები ეწვივნენ კლუჯის გასტროენტეროლოგიურ კლინიკას, შეხვდნენ „ცენტრალური ევროპის რეგიონის ანონიმური ალკოჰოლიკების პროგრამის“, პატა-კლუჯის პროექტის ბოშების საზოგადოებისა და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვების საკითხებზე მომუშავე არასამთავრობო ორგანიზაციის წარმომადგენლებს.
შეხვედრის ბოლოს განხორციელდა პროექტის კოორდინატორების ადმინისტრაციული შეხვედრა, სადაც კიდევ ერთხელ მოხდა განვლილი კვირის აქტივობების განხილვა და დაიგეგმა სამომავლო ღონისძიებები.

July 1-6, 2019 in the frame of EU Erasmus + project “Doctoral Programmes in Public Health and Social Science” DPPHSS, representatives of the School of Health Sciences visited Department of Public Health, Babeș-Bolyai University (Romania), to attend training and administrative meetings with the other research coordinators from the project participant universities.
The purpose of the training was to receive information about legal and administrative structure of the PhD programs in Social Sciences and Public Health at the Babeș-Bolyai University and University of Medicine and Pharmacy, meet stakeholders working with vulnerable groups, identify future research studies opportunities at the partner universities in Georgia and Armenia and exchange knowhow.
In the frame of visit, was organized sightseeing of Cluj Gastroenterology Clinic, meetings with representatives of “Alcoholics Anonymous – Central European Region Program”, Roma community – Pata Cluj Project and NGO working with Children with disabilities.
At the end was organized administrative gathering for project coordinators for debrief and planning next steps.