რუმინეთის ელჩის, რაზვან როტუნდუმის ვიზიტი, საქართველოს უნივერსიტეტში
დღეს საქართველოს უნივერსიტეტში, საქართველოში რუმინეთის ელჩმა, რაზვან როტუნდუმ, სტუდენტებთან და პროექტ UG ელჩების მონაწილეებთან შეხვედრა გამართა. საუბრის დასაწყისში ელჩმა საქართველოსა და რუმინეთის ორმხრივი ურთიერთობების ისტორიის შესახებ ისაუბრა, ხოლო შემდეგ შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა.
საერთაშორისო ურთიერთობებით დაინტერესებულმა ახალგაზრდებმა ბატონ ელჩს კითხვები შავი ზღვის რეგიონის თანამედროვე გამოწვევებისა და სხვა მიმდინარე აქტუალური საკითხების შესახებ დაუსვეს. გარდა ამისა, ბატონმა ელჩმა დამსწრეებს საკუთარი პროფესიული გამოცდილება და სამომავლო რჩევები გაუზიარა.
დისკუსიის შემდეგ, ბატონი რაზვან როტუნდუ საქართველოს უნივერსიტეტის რექტორს, კონსტანტინე თოფურიას შეხვდა და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.

Visit of the Ambassador of Romania, Razvan Rotundum, to the University of Georgia
Today, at the University of Georgia, the Ambassador of Romania to Georgia, Razvan Rotundu, held a meeting with students and participants of the UG Ambassadors project. At the beginning of the discussion, the ambassador talked about the history of bilateral relations between Georgia and Romania, and then the meeting continued in question-and-answer mode.
Young people interested in international relations asked Mr. Rotundu questions about the contemporary challenges of the Black Sea region and other ongoing debates. In addition, Mr. Rotundu shared his professional experience and future advice to the attendees.
After the discussion, Mr. Razvan Rotundu met with the Rector of the University of Georgia, Konstantine Topuria, and discussed the prospects of future cooperation.