თბილისის იუნუს ემრეს სახელობის ინსტიტუტის დირექტორის ალი ოღუზჰან იუქსელის ვიზიტი საქართველოს უნივერსიტეტში
30 მარტს საქართველოს უნივერსიტეტს ეწვია თბილისის იუნუს ემრეს სახელობის ინსტიტუტის დირექტორი ალი ოღუზჰან იუქსელი.
შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები, რაც გულისხმობს აღმოსავლეთმცოდნეობის პროგრამაზე თურქოლოგიის მიმართულებით ერთპობლივი პროექტების შემუშავებას. ბატონმა ალი ოღუზჰან იუქსელმა უნივერსიტეტს საჩუქრად გადასცა სასწავლო ლიტერატურის რამდენიმე ათეული წიგნი.
საქართველოს უნივერსიტეტის ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორმა თინა ღუდუშაურმა და დამსწრე სტუმრებმა მადლობა გადაუხადეს ბატონ ალი ოღუზჰან იუქსელს და გამოთქვეს იმედი, რომ ეს თანამშრომლობა ხელს შეუწყობს მომავალში ძალიან მნიშვნელოვანი ერთობლივი პროექტები განხორციელებას.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ხელოვნებისა და ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა სკოლის დირექტორი, პროფ. თინა ღუდუშაური და თურქოლოგები - ქალბატონი თეა მეშველიშვილი, ქეთევან გორგაძე და ნინო ღაღვიშვილი.

On March 30, Ali Oğuzhan Yüksel, Director of the Yunus Emre Institute of Tbilisi visited the University of Georgia.
Within the framework of the visit, the sides discussed the possibilities of future cooperation, which encompasses the development of joint projects in the field of Turkology in the program of Oriental Studies. Mr. Ali Oğuzhan Yüksel donated several dozen books of educational literature to the University.
Tina Ghudushauri, Director of the School of Arts and Humanities of the University of Georgia, and the guests thanked Ali Oğuzhan Yüksel and expressed hope that this cooperation will contribute to the implementation of important joint projects in the future.
The meeting was attended by the Director of the School of Arts and Humanities, Prof. Tina Ghudushauri and Turkologists - Mrs. Tea Meshvelishvili, Ketevan Gorgadze, and Nino Ghaghvishvili.