ვიზიტი ლოს-ანჯელესში
12-16 ივნისს საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანმრთელობის მეცნიერებათა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სკოლის დირექტორი თამარ ლობჯანიძე და ჯანდაცვის ადმინისტრირების პროგრამების ხელმძღვანელი პროფესორი ოთარ ვასაძე, ჯანდაცვის ადმინისტრირების პროგრამების საერთაშორისო აკრედიტაციის მოპოვების მიზნით, იმყოფებოდნენ ლოს-ანჯელესში /ლონგ ბიჩი, აშშ/ გლობალური ჯანმრთელობის საერთაშორისო სიმპოზიუმზე.
სიმპოზიუმზე მოსმენილ იქნა საქართველოს უნივერსიტეტისა და მისი პარტნიორი უნივერსიტეტების (სკრენტონის უნივერსიტეტი, ცენტრალური ფლორიდის უნივერსიტეტი) ჯანდაცვის ადმინისტრირების პროგრამების განვითარების ანგარიში.
დაიგეგმა, რომ საქართველოს უნივერსიტეტის ჯანდაცვის სკოლა შემოდგომაზე უმასპინძლებს სტუმრებს ჯანდაცვის ადმინისტრირების საუნივერისტეტო პროგრამების ასოციაციიდან  (AUPHA) და ჯანდაცვის მენეჯმენტის პროგრამების აკრედიტაციის კომისიიდან (CAHME).

Visit to Los Angeles
On June 12-16, Mrs. Tamar Lobjanidze, Director of the School of Health Sciences and Public Health of the University of Georgia and Professor Otar Vasadze, Head of Health Administration Programs, attended the International Symposium on Global Health which was held in Los Angeles (Long Beach), USA. The purpose of the visit was to obtain international accreditation of health administration programs.
The University of Georgia and its partner universities (University of Scranton and the University of Central Florida) presented to the symposium reports on the development of their health administration programs.
It was planned that in autumn the School of Health Sciences and Public Health of the University of Georgia will host the representatives from the Association of University Programs in Health Administration (AUPHA) and Commission on Accreditation of Healthcare Management Education (CAHME).