ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ეკონომიკა და ბიზნესი - ბაკალავრი - 2004-01-01 - 2008-01-01
სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ეკონომიკა და ბიზნესი - მაგისტრი - 2009-01-01 - 2011-01-01
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ეკონომიკა და ბიზნესი - დოქტორი - 2016-01-01 - 2019-01-01
„თამბაქოზე აქციზის განაკვეთის ზრდის გავლენა იმპორტსა და საბიუჯეტო შემოსულობებზე საქართველოში“ - 2017
„მოგების გადასახადის ესტონური მოდელი - ეკონომიკური ზრდის პერსპექტივა“. - 2018
„ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის (EBRD) სტრატეგიები, პროექტები და შედეგები საქართველოში“. - 2018
„მცირე ბიზნესის ხელშემწყობი საგადასახადო პოლიტიკა საქართველოში“. - 2019
„The influence of tax reforms implemented in Georgia for entrepreneurship development”. - 2019
„სამეწარმეო საქმიანობის შემაფერხებელი ბარიერების დაძლევისათვის საქართველოში“ - 2019
„Expectations and Results of Tax Reforms Implemented in Georgia“. - 2019
“Georgia Economic Policy Against the Challenges Caused by the Pandemic” - 2020
„Georgia Tax Policy Directions in Value Added Tax (VAT) and Expected Results of Reforms“. - 2021
Entrepreneurial environment in the light of the reforms implemented in Georgia - 2022
TAX POLICY DIRECTIONS AND IMPLEMENTED REFORMS IN GEORGIA - 2023
Tax Policy and its Impact on Small Business - The Example of Georgia - 2024
The Impact of Increased Tobacco Excise Rates on Tax Revenues - Case of Georgia - 2025
II საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - „გლობალიზაციის გამოწვევები ეკონომიკასა და ბიზნესში“. - 03-11-2017
III საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - „გლობალიზაციის გამოწვევები ეკონომიკასა და ბიზნესში“. - 26-10-2018
BUAN4015-რისკების მენეჯმენტი (  2025/2026; )
ECON3123-საერთაშორისო ეკონომიკა (  2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
ECON3211-საერთაშორისო ეკონომიკა II (საერთაშორისო ვაჭრობის პოლიტიკა) (  2023/2024; )
ECON4279-საქართველოს სახელმწიფოს ბიუჯეტი (  2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
MGMT0620-საერთაშორისო ბიზნესი (  2025/2026; )
MGMT2015-მენეჯმენტის საფუძვლები (  2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
MGMT2110E-მენეჯმენტის საფუძვლები (  2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
MGMT2110-მენეჯმენტის საფუძვლები (  2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
MGMT2111E-საერთაშორისო ბიზნესი (  2025/2026; )
MGMT2211-საერთაშორისო ბიზნესი (  2025/2026; )
მენეჯმენტის საფუძვლები-MGMT2110E
რისკების მენეჯმენტი-BUAN4015
საერთაშორისო ბიზნესი-MGMT2111E
საერთაშორისო ბიზნესი-MGMT2211
იზა ბუკია - ასოცირებული პროფესორი - უძღვება საქართველოს სახელმწიფოს ბიუჯეტის, საერთაშორისო ეკონომიკური პოლიტიკის და მენეჯმენტის საფუძვლების კურსს. მას აქვს დოქტორის ხარისხი მიღებული ეკონომიკაში - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში. მაგისტრის ხარისხი ეკონომიკაში - სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში. ბაკალავრის ხარისხი ბიზნესის ადმინისტრირებაში - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში. გამოქვეყნებული აქვს პუბლიკაციები როგორც საქართველოში, ასევე ამერიკის შეერთებულ შტატებში, დიდ ბრიტანეთში, სინგაპურში, ესპანეთში, ნიდერლანდებში, რუმინეთსა და არაბეთის გაერთიანებულ საამიროებში (დუბაი), საერთაშორისო რეფერირებად და რეცენზირებად სამეცნიერო ჟურნალებში. ის 2009 წლიდან მუშაობს შემოსავლების სამსახურში (საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო). ის იყო სხვადასხვა საერთაშორისო სამეცნიერო ჟურნალის სარედაქციო ჯგუფის წევრი (ნიუ-იორკი - აშშ, მადრიდი - ესპანეთი). ამჟამად არის სარედაქციო ჯგუფის წევრი „International Journal of Business Management and Finance Research“ (ლოს-ანჯელესი - აშშ) და International Journal of Business and Economics Research (ნიუ-იორკი - აშშ). 2024 წლიდან არის განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ არჩეული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების პროგრამების აკრედიტაციის ექსპერტი.

Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - Faculty of Economics and Business - Bachelor - 2004-01-01 - 2008-01-01
Sokhumi State University - Faculty of Economics and Business - Master - 2009-01-01 - 2011-01-01
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - Faculty of Economics and Business - Doctor - 2016-01-01 - 2019-01-01
The Impact of Increased Tobacco Excise Rates on Import and Tax Revenues - 2017
THE ESTONIAN MODEL OF PROFIT TAX – THE PROSPECT OF ECONOMIC GROWTH - 2018
Strategies, Projects and Results of the EBRD (European Bank for Reconstruction and Development) in Georgia - 2018
Supporting Tax Policy for Small Business in Georgia - 2019
„The influence of tax reforms implemented in Georgia for entrepreneurship development”. - 2019
How to Overcome the Barriers for Enterpreneural Activity in Georgia - 2019
„Expectations and Results of Tax Reforms Implemented in Georgia“. - 2019
“Georgia Economic Policy Against the Challenges Caused by the Pandemic” - 2020
„Georgia Tax Policy Directions in Value Added Tax (VAT) and Expected Results of Reforms“. - 2021
Entrepreneurial environment in the light of the reforms implemented in Georgia - 2022
TAX POLICY DIRECTIONS AND IMPLEMENTED REFORMS IN GEORGIA - 2023
Tax Policy and its Impact on Small Business - The Example of Georgia - 2024
The 2nd International Scientific Conference – “Challenges of Globalization in Economics and Business” - 03-11-2017
III International Scientific Conference – “Challenges of Globalization in Economics and Business” - 26-10-2018
Basics of Management-MGMT2015 (  2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
Basics of Management-MGMT2110 (  2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
Basics of Management-MGMT2110E (  2023/2024; 2024/2025; )
International Economics II-ECON3211 (  2023/2024; )
-ECON3123 (  2023/2024; 2024/2025; )
National budget of Georgia-ECON4279 (  2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; )
Basics of Management-MGMT2015
Basics of Management-MGMT2110
Basics of Management-MGMT2110E
-ECON3123
Iza Bukia - Associate Professor - Leads the course of State Budget, International Economic Policy and Fundamentals of management. She holds a PhD in Economics from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. Master's degree in Economics from Sokhumi State University. Bachelor's degree in Business Administration from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. She has published publications in Georgia, USA, United Kingdom, Singapore, Spain, Netherlands, Romania and the United Arab Emirates (Dubai), in international peer-reviewed scientific journals. Since 2009 she has been working at the Georgia Revenue Service (Ministry of Finance of Georgia). She has been a member of the editorial board of various international scientific journals (New York - USA, Madrid - Spain). She is currently a member of the editorial board of the "International Journal of Business Management and Finance Research" (Los Angeles - USA). Since 2024, he has been an expert in the accreditation of programs at higher education institutions.