ლაბორატორიული ასისტენტი
ივ.ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი - ბაკალავრი - 2013-09-15 - 2017-07-20
ივანე ჯავახისვილის სახლობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი - მაგისტრი - 2020-02-10 - 2022-09-07
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი - მიმდინარე - 2022-02-10 -
ბაქტერიოფაგების მიმართ ადრეული ჰუმორული იმუნური პასუხი და ხანმოკლე ფაგოთერაპიის ეფექტები საშარდე გზების ინფექციის მქონე პაციენტებში - 2026
მიკრობების ვირუსები (VOM) - 02-07-2023
მიკრობთა ვირუსები - 15-07-2023
მიკრობულ სამყაროსთან თანაცხოვრება და გამოწვევები - 05-02-2024
ფაგოთერაპია - 10-06-2025
ფაგოთერაპიის უპირატესობები - 11-07-2025
ფაგოთერაპია - 17-04-2026
ევრობიოფილმები - 17-06-2026
ბაქტერიოფაგების მიმართ გამომუშავებული სპეციფიკური იმუნური პასუხის შესწავლა საშარდე გზების ინფექციების მქონე პაციენტებში ჩატარებული ფაგოთერაპიის შემდეგ -
ადამიანის მრავლობით რეზისტენტული შერჩეული ბაქტერიული პათოგენების მიმართ ვირულენტური ბაქტერიოფაგები: დეტალური დახასიათება და უსაფრთხოების შეფასება თერაპიული ეფექტურობა და დეკონტამინაციის პოტენციალი -
Burkholderia cepacia-ს კომპლექსის მიმართ სპეციფიკური ბაქტერიოფაგების გამოყოფა, შესწავლა და შერჩევა მათი პოტენციური კლინიკური გამოყენების მიზნით - 2023-2026
წამყვანი ფიტოპათოგენური ბაქტერების - Ralstonia solanacearum და Pectobacterium (Erwinia) carotovoum მიმართ აქტიური ვირულენტური ფაგების დეტალური მოლეკულური შესწავლა კომბინირებული ანტიბაქტერიული პრეპარატის შექმნის მიზნით - 2024-2025
ბაქტერიოფაგები და უსაფრთხო აკვაკულტურა. ფაზა 1: საქართველოს თევზსაშენებში წყლის ქიმიო-ბიოლოგიური მდგომერეობის შესწავლა ადამიანის ჯანმრთელობისთვის საფრთხეების შეფასების მიზნით - 2024-2025
რესპირატორული ინფექციების მქონე პაციენტებიდან გამოყოფილი Burkholderia spp-ის მიმართ სპეციფიკური ბაქტერიოფაგების გამოყოფა-დახასიათება - 2024-2025
მეცნიერული თანამშრომლობის განვითარება ფაგოთერაპიაში Pseudomonas aeruginosa-სა და Staphylococcus aureus-ის სამკურნალოდ. - 2024-2027

Iven Javakhishvili Tbilisi State University - faculty of Exact and Ntural Sciences - Master - 2020-02-10 - 2022-09-07
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - Exact and Natural Sciences - On Going - 2022-02-10 -
Viruses of Microbes - 02-07-2023
Coexistence and challenges with the microbial world - 05-02-2024
VoM - 15-07-2024
Targeting Phage Therapy - 10-06-2025
Advances in Phage Therapeutics - 11-07-2025
Phage Therapy - 17-04-2026
EuroBiofilms - 17-06-2026
Eurobiofilms - 17-06-2026
Study of specific immune responses to bacteriophages in patients with urinary tract infections following phage therapy -
Bacteriophages Lytic to selected multidrug resistant human pathogenic bacteria: detailed characterization and evaluation of safety, therapeutic efficacy and decontamination potential -
Isolation, Study and Selection of Bacteriophages Specific to Burkholderia cepacia Complex for Potential Use in Clinical Applications. - 2023-2026
Detailed molecular characterization of selected lytic bacteriophages active to leading phytophatogenic bacteria Ralstonia solanacearum and Pectobacterium (Erwinia) carotovoum to be used for creation of combined antibacterial preparation - 2024-2025
Bacteriophages and Safe Aquaculture: Phase 1 - Study of the Chemical and Biological Stability of Water in a Georgian Fish Farm to Evaluate Risks to Human Health - 2024-2025
Isolation and characterization of bacteriophages active to Burkholderia spp obtained from patients respiratory infections - 2024-2025
Advancing scientific collaboration in phage therapy for treating Pseudomonas aeruginosa and Staphylococcus aureus. - 2024-2027