თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი - შინაგანი მედიცინის რეზიდენტურა - მიმდინარე - 04/20/2026 -
დავით ტვილდიანის სამედიცინო უნივერსიტეტი - მედიცინის ფაკულტეტი - მაგისტრთან გათანაბრებული - 2015-07-09 - 2021-07-30
VI სამეცნიერო სესია, ალფრედ ნობელის დღე - 16-12-2017
ვაქცინაციისა და იმუნიზაციის ასოციაციის (AIVA) მიერ ორგანიზებული: "ვაქცინაციისა შესახებ ცნობიერების ამაღლების დღეები" - 27-04-2018
ვარშავის მე-14 საერთაშორისო, სამედიცინო კონგრესი (WIMC) - 10-05-2018
მე-2 საერთაშორისო კონფერენცია: "ადამიანის გენომი და ჯანმრთელობა" მონაწილე - 11-05-2019
მედიცინის სტუდენტების სწავლებისა და შეფასების თანამედროვე მეთოდოლოგიები - 28-11-2022
MD232120E-ბიოქიმია III (
MD232220E-ბიოქიმია IV (
ბიოქიმია IV-MD232220E
ნანა წერედიანი – მოწვეული ლექტორი.
ნანა წერედიანი არის მოწვეული ლექტორი, რომელიც უძღვება სამედიცინო ბიოქიმიის კურსს საქართველოს უნივერსიტეტში. მას მიღებული აქვს დიპლომირებული მედიკოსის აკადემიური ხარისხი დავით ტვილდიანის სახელობის სამედიცინო უნივერსიტეტში.
ამჟამად, ნანა ირიცხება შინაგანი მედიცინის რეზიდენტად თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში. მან წარმატებით ჩააბარა ამერიკის ექიმთა სალიცენზიო გამოცდის (USMLE) სამივე ეტაპი (Step 1, Step 2 და Step 3), აგრეთვე ინგლისური ენის პროფესიული გამოცდა (OET). იგი სერტიფიცირებულია აშშ-ს უცხოელ სამედიცინო კურსდამთავრებულთა საგანმანათლებლო კომისიის (ECFMG) მიერ.
ნანას აქვს საბაზისო სამედიცინო საგნების სწავლების გამოცდილება საქართველოს სხვადასხვა სამედიცინო უნივერსიტეტში.
2024 წელს, კლინიკური გამოცდილების მიღების მიზნით, იგი, ორი თვის განმავლობაში, იმყოფებოდა, ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ქალაქ ნორფოლკში, Sentara-ს სამედიცინო ცენტრში, შინაგანი მედიცინის დეპარტამენტში. 2025 წელს კი, ანალოგიური მიზნით, ერთი თვის განმავლობაში, იმყოფებოდა ქალაქ ნიუპორტ ნიუსში, Riverside-ის რეგიონულ სამედიცინო ცენტრში, შინაგანი მედიცინის დეპარტამენტში.

David Tvildiani Medical University - Medicine - - 2015-07-09 - 2021-07-30
Human Genome And Health- 2nd International Conference Translational Medicine in the Era of Omics - 11-05-2019
''Novel methodologies for teaching and assessment of undergraduate medical students - 28-11-2022
MD231120E-Biochemistry I (  2022/2023; )
MD231220E-Biochemistry II (  2023/2024; )
MD232120E-Biochemistry III (  2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
MD232220E-Biochemistry IV (  2023/2024; 2025/2026; )
NRSI1210E-Biochemistry (  2022/2023; )
Biochemistry IV-MD232220E
Nana Tserediani is an invited lecturer who teaches a course in Medical Biochemistry at the University of Georgia. She holds a Doctor of Medicine (MD) degree from David Tvildiani Medical University. She is currently an Internal Medicine resident at Tbilisi State Medical University. Nana has successfully passed all three steps of the United States Medical Licensing Examination (USMLE Step 1, Step 2, and Step 3), as well as the Occupational English Test (OET). She is certified by the Educational Commission for Foreign Medical Graduates (ECFMG). Nana has teaching experience in basic medical sciences at several medical universities in Georgia. In 2024, she spent two months in the United States in Norfolk, Virginia, at Sentara Medical Center, in the Department of Internal Medicine, gaining clinical experience. In 2025, she also spent one month in Newport News, Virginia, at Riverside Regional Medical Center, again in the Department of Internal Medicine, for further clinical experience.