საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი - ბიზნესტექნოლოგიები - დოქტორი - 1996-03-09 - 2022-05-13
სა ქარ თვე ლო ში შრო მის ბაზ რის სა ხელ მწი ფო კონ ტრო ლის გაძ ლი ერ ება პან დე მი ური კრი ზი სის პი რო ბებ ში - 2021
შრომის კანონმდებლობა - 01-01-1900
LAWB3240-შრომის სამართალი (  2013/2014; 2014/2015; 2015/2016; 2016/2017; 2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025; 2025/2026; )
LAWC5270-ევროპის კავშირის შრომის სამართალი (  2014/2015; 2015/2016; 2016/2017; 2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2023/2024; )
შრომის სამართალი-LAWB3240
მიშა კორძახია- მოწვეული სპეციალისტი, საქართელოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლაში. უძღვება შრომის სამართლის კურსს. მას აქვს მაგისტრის ხარისხი მიღებული სამართალმცოდნეობაში ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტიდან. გავლილი აქვს ადგილობრივი და საერთაშორისო დონეზე დამატებით სასწავლო კურსები შრომის სამართლისა და შრომითი ურთიერთობების საფუძვლებში. აქვს შრომის საერთაშრისო ორგანიზაციის მიერ გაცემული კვალიფიკაცია შრომის სამართლის სფეროში შემდეგი მიმართულებებით: შრომის კანონმდებლობის სრულყოფის, კანონქვემდებარე ნორმატიული აქტების შემოქმედების, შრომის დაცვისა და ჯანმრთელობის უსაფრთხოების, დასაქმებისა და სახელფასო პოლიტიკის, სოციალური უზრუნველყოფისა და ბიზნესის სოციალური პასუხისმგებლობის, დედობის დაცვის პოლიტიკისა და ბავშვთა შრომის აკრძალვის, ტრეფიკინგის წინააღმდეგ ბრძოლისა და სოციალური დიალოგის სისტემის განვითარების, აგრეთვე სხვა შრომით ურთიერთობასთან თანმდევი მიმართულებებით. ზემოაღნიშნული მიმართულებებით თავად გააჩნია სატრენინგო და სასემინარო მუშაობის გამოცდილება. საერთაშორისო ორგანიზაციების მიერ აღიარებულია მისი, როგორც ტრენერის კვალიფიკაცია.

Georgian Technical University - Businesstechnology - Doctor - 1996-03-09 - 2022-05-13
Occupational Safety Management Policy to Increase Employer Entrepreneurship and Protect Employees' Rights - 2021
Labor relation - 01-01-1900
Labour Law of European Union-LAWC5270 (  2014/2015; 2015/2016; 2016/2017; 2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2023/2024; )
Labor Law-LAWB3240 (  2013/2014; 2014/2015; 2015/2016; 2016/2017; 2017/2018; 2018/2019; 2019/2020; 2020/2021; 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; )
Labor Law-LAWB3240
Misha Kordzakhia - invited specialist at Sakartelo University Law School. Leads the labor law course. He has a master's degree in law from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. He has completed additional training courses at the local and international level in the basics of labor law and labor relations. Has a qualification issued by the International Labor Organization in the field of labor law in the following directions: perfection of labor legislation, creation of subordinate normative acts, labor protection and health safety, employment and wage policy, social security and social responsibility of business, maternity protection policy and prohibition of child labor, anti-trafficking with the development of the system of struggle and social dialogue, as well as other directions related to labor relations. He has experience in training and seminar work in the above-mentioned areas. His qualifications as a trainer are recognized by international organizations